Polska walczy o podium w Planicy! Stoch i Zniszczoł odpalili w konkursie drużynowym

Polska walczy o podium w Planicy! Stoch i Zniszczoł odpalili w konkursie drużynowym
Screen/Twitter
Polscy skoczkowie walczą o podium konkursu drużynowego na skoczni mamuciej w Planicy. Po pierwszej serii biało-czerwoni plasują się na piątym miejscu.
Na sobotę zaplanowano ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy w ramach Pucharu Świata. Na skoczni mamuciej w Planicy pojawiło się dziewięć reprezentacji, w tym Polska.
Dalsza część tekstu pod wideo
W piątek trener biało-czerwonych, Thomas Thurnbichler, podjął decyzję, że w drużynie znajdą się Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz lider polskiej kadry, Aleksander Zniszczoł.
Udział biało-czerwonych w konkursie drużynowym rozpoczął Żyła. Polski skoczek oddał daleki lot na odległość 216,5 metra. Po pierwszej grupie biało-czerwoni zajmowali czwartą pozycję.
Piotr Żyła
Krzysztof Porebski / pressfocus
Kilka chwil później jeszcze lepszą próbą popisał się Stoch. 36-latek osiągnął aż 222 metry. Znakomity lot byłego mistrza olimpijskiego pozwolił Polakom przesunąć się na drugie miejsce w konkursie.
W ślady swoich poprzedników nie poszedł jednak Kubacki. Trzeci z biało-czerwonych osiągnął tylko 189,5 metrów. Było to zdecydowanie za mało, by po swoim skoku obronić miejsce na podium.
Zaraz po próbie Kubackiego kapitalnym lotem na odległość 242,5 metrów popisał się Timi Zajc. Słoweniec nie ustał jednak lądowania. Zeskok opuszczał on w asyście służb medycznych.
Najlepiej z biało-czerwonych znów zaprezentował się Zniszczoł, który poszybował aż 224,5 metra. Bardzo długi lot 30-latka zagwarantował Polakom piąte miejsce po pierwszej serii. Do podium tracą 35,1 punktu.
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Porebski / pressfocus

Przeczytaj również