Simon Ammann osiągnie magiczną granicę. Tak wyglądał jego pierwszy skok w Pucharze Świata [WIDEO]

To będzie historyczny konkurs dla Simona Ammanna. Szwajcar podczas zawodów Lake Placid dokona niezwykłego wyczynu.
Ammann ma już 42 lata, ale wciąż nie żegna się ze skokami narciarskimi. W tym sezonie zajmuje 44. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma na koncie 27 punktów.
Być może swój dorobek powiększy w niedzielnym konkursie w Lake Placid. Będzie miał on wyjątkowy smak dla Ammanna, który zaliczy swój 500. występ w zawodach Pucharu Świata.
Simon Ammann podczas IO 2022
ZHX / pressfocus
Reprezentant Szwajcarii będzie dopiero drugim skoczkiem, któremu udało się osiągnąć tę granicę. Jak podał serwis skijumping.pl liderem pod tym względem jest Noriaki Kasai, który ma na koncie 569 startów.
Ammann zadebiutował w Pucharze Świata 29 grudnia 1997 roku podczas konkursu w Oberstdorfie. W swoim pierwszym skoku w zawodach tej rangi wylądował na 104 m. Taka odległość dała mu przepustkę do drugiej serii. Ostatecznie został sklasyfikowany na 15. miejscu.
Szwajcar największe sukcesy odnosił podczas igrzysk olimpijskich - ma w dorobku aż cztery złote medale z Salt Lake City i Vancouver. W 2010 roku wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata. Wygrał w nim 23 konkursy.