Skandal podczas IO. Będzie specjalne dochodzenie

Skandal podczas IO. Będzie specjalne dochodzenie
ANP / PressFocus
Skandal w trakcie igrzysk olimpijskich. Reprezentacja Izraela w bobslejach dopuściła się złamania przepisów.
Zakończyły się igrzyska olimpijskie, natomiast nie zakończyły się emocje z nimi związane. Jerusalem Post informuje o skandalu w reprezentacji Izraela w bobslejach.
Dalsza część tekstu pod wideo
W sobotę i niedzielę odbyła się rywalizacja czwórek mężczyzn. W pierwszych dwóch przejazdach wystąpili Adam Edelman, Menachem Chen, Omer Katz i Uri Zisman.
Koniec końców zostali sklasyfikowani na 24. miejscu, nie mając żadnych szans na medal. Przed drugimi dwoma przejazdami postanowili zatem, że dokonają zmiany.
Zismana miał zastąpić Ward Fawarsy. Przepisy dopuszczają natomiast zastępstwa wyłącznie w przypadku choroby oraz kontuzji. Aby zmiana doszła do skutku, Zisman zadeklarował złe samopoczucie.
W ten sposób uzyskał zaświadczenie lekarskie stwierdzające jego niezdolność do startu. Później przyznał się jednak Izraelskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, że z jego zdrowiem wszystko w porządku.
Izraelski Komitet Olimpijski potępił uczynek Zismana i... wycofał wszystkich z dalszej rywalizacji. Ba, po powrocie sportowców ze zmagań zostanie przeprowadzone specjalne dochodzenie.
Izrael nie zdobył żadnego krążka imprezy czterolecia. W klasyfikacji medalowej górą była natomiast Norwegia, która prześcignęła Stany Zjednoczone oraz Holandię.
Michał - Boncler
Michał BonclerDzisiaj · 13:35
Źródło: Jerusalem Post

Dyskusja

Przeczytaj również