Stefan Kraft już jest lepszy od Adama Małysza. Austriak przeszedł do legendy

Stefan Kraft już jest lepszy od Adama Małysza. Austriak przeszedł do legendy
Marcin Bulanda / pressfocus
Stefan Kraft zaliczył swoje 40. zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Tym samym reprezentant Austrii wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów.
Stefan Krat imponuje formą w bieżącym sezonie Pucharu Świata. Doświadczony zawodnik jest liderem klasyfikacji generalnej, wygrywa konkurs za konkursem.
Dalsza część tekstu pod wideo
W niedzielę reprezentant Austrii znów udowodnił swoją wartość. W Oberstdorfie ponownie był najlepszy, chociaż po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Ostatecznie jednak wyprzedził Petera Prevca o 3,3 punktu, natomiast Ryoyu Kobayashiego o 11,4. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.
Rafał Kot Adam Małysz
Źródło: Rafał Oleksiewicz / PressFocus
Dla Austriaka był to już czterdziesty triumf w dotychczasowej karierze. Tym samym stał się trzecim skoczkiem w historii, który może pochwalić się taką liczbą zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.
30-latek zdystansował Adama Małysza oraz Kamila Stocha, na kontach Polaków widnieje 39 wygranych. Przed Kraftem są już jedynie Matti Nykaenen (46) oraz Gregor Schlierenzauer (53). Młodszy z Austriaków nie zamierza jednak jeszcze kończyć swojej przygody ze skakaniem.
Kraft w Pucharze Świata zadebiutował w 2012 roku. Do tej pory dwukrotnie sięgnął po Kryształową Kulę (2016/17 i 2019/20). Austriak w swoim dorobku ma także złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie, który wywalczył w zawodach drużynowych.
Stefan Kraft
Marcin Bulanda / pressfocus

Przeczytaj również