Świetny skok Kamila Stocha w prologu w Lillehammer! Polak w ścisłej czołówce, Kubacki także był wysoko

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w środowym prologu w Lillehammer. Polski skoczek osiągnął 138,5 metra i niewiele brakowało, aby znalazł się na podium. Zwyciężył Anże Lanisek, a siódmy był Dawid Kubacki.
Wtorkowe zawody w Lillehammer były zupełnie nieudane dla reprezentantów Polski. Najlepszy z nich, Kamil Stoch, zajął dopiero 15. miejsce. Na środę zaplanowano kwalifikacje do kolejnego konkursu.
Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne przesunięte zostały zawody kobiet, a mężczyźni nie mieli okazji do skakania w serii próbnej. Od razu musieli walczyć o udział w konkursie.
W środowych kwalifikacjach, nazywanych też prologiem, ze świetnej strony pokazał się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski osiągnął aż 138,5 metra, wykorzystując wiatr pod narty. Dzięki temu zajął czwartą pozycję - lepsze noty mieli jedynie Anże Lanisek, Halvor Egner Granerud i Timi Zajc.
W czołowej dziesiątce znalazł się również Dawid Kubacki. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 131 metrów. Wystarczyło mu to do zajęcia siódmego miejsca.
Po raz kolejny poniżej oczekiwań zaprezentował się Piotr Żyła. Niedawny zwycięzca konkursu na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Planicy osiągnął zaledwie 119 metrów. Efekt to dopiero 40. miejsce.
Do konkursu awansowali ponadto Aleksander Zniszczoł (28. miejsce - 124,5 metra) oraz Paweł Wąsek (43. miejsce - 120 metrów). W czwartek na skoczni nie zobaczymy natomiast Jakuba Wolnego, który skoczył tylko 116 metrów i zajął 52. miejsce.