Świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie. Polka w czołówce. "Niesamowity sukces" [WIDEO]

screen/TVP Sport
Maryna Gąsienica-Daniel zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w slalomie gigancie. Polka uplasowała się na 8. lokacie
Po pierwszym przejeździe Gąsienica-Daniel zajmowała 11. miejsce. Strata do podium wynosiła 1,26 s. 27-latka zapowiedziała, że drugi przejazd będzie jeszcze lepszy.
Polka bardzo dynamicznie rozpoczęła drugi bieg. W połowie trasy niestety jej sylwetka zachwiała się przy jednym ze skrętów. Mimo drobnych problemów, dojechała na metę z dobrym wynikiem.
Łączy czas Gąsienicy-Daniel wyniósł 1:57:11. Był to czwarty najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników w drugiej serii. Po swoim przejeździe zajmowała drugie miejsce ze stratą 0,22 s do prowadzącej Thei Louise Stjernesund.
Gąsienica spadła na trzecie miejsce po przejeździe Lary Gut-Behrami. Szwajcarka objęła prowadzenie. Po przejeździe Ragnhild Movinckel wiadomo było już, że Polka nie zdobędzie medalu. Norweżka wskoczyła na drugą lokatę. Ostatecznie Gąsienica Daniel zajęła 8. miejsce. Wygrała Sara Hector.
Adam Kłos07 Feb 2022 · 09:00
Źródło: TVP Sport