Tak pożegnano Stocha w Planicy. Cudowne obrazki

Kamil Stoch ma już za sobą ostatni oficjalny skok w karierze. Organizatorzy zawodów w Planicy w wyjątkowy sposób uczcili pożegnanie wielkiego mistrza.
Słowo "legenda" stworzono dla takich zawodników, jak Kamil Stoch. Przez długie lata znajdował się na szczycie, odnosząc jeden sukces za drugim.
38-latek jest m.in. trzykrotnym mistrzem olimpijskim i sześciokrotnym medalistą mistrzostw świata. Dwukrotnie wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata, a trzy razy triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.
W niedzielę wspaniała kariera dobiegła końca. Stoch oddał ostatni skok w karierze podczas zawodów w Planicy, które kończą sezon 2025/26.
Flagą przed skokiem machnęła żona Stocha. Kamil wylądował na 190. metrze. Następnie przeszedł przez szpaler ustawiony przez członków szkółki narciarskiej z Zakopanego. Później Piotr Żyła i Dawid Kubacki podnieśli wielkiego mistrza.
FIS pożegnał 38-latka, który przez ponad dwie dekady startował w cyklu Pucharu Świata. Przygotowano specjalny filmik na jego cześć.
Po konkursie odbyła się kolejna część pożegnania. Na skoczni pojawili się zarówno koledzy Stocha z reprezentacji, jak i trenerzy oraz inne osoby, które towarzyszyły mu w trakcie kariery.
Stoch triumfował w Planicy w 2011 i 2018 roku. W sumie ma na koncie 39 zwycięstw w konkursach Pucharu Świata.