Wiatr storpedował konkurs skoczków na Igrzyskach Europejskich. Wiadomo, co z zawodami

Kacper Kirklewski/Pressfocus
Warunki atmosferyczne uniemożliwiły przeprowadzenie pierwszego konkursu skoczków narciarskich podczas Igrzysk Europejskich. Zawody zostały przełożone na czwartek.
W czwartek skoczkowie mieli powalczyć o medale na normalnym obiekcie. W ciągu dnia spod Średniej Krokwi zaczęły jednak docierać informacje o złej pogodzie. Konieczne okazało się odwołanie serii próbnej.
Zawody rozpoczęły się jednak o czasie. Rywalizacja toczyła się w zmiennych warunkach i często była przerywana w oczekiwaniu na akceptowalny wiatr.
Z czasem przerwy w rywalizacji były coraz dłuższe. Przed skokiem Markusa Lindvika jury zarządziło wstrzymanie rywalizacji na dziesięć minut. Sytuacja nie uległa jednak poprawie. Zawody zostały przedwcześnie zakończone.
Na Średniej Krokwi zdążyło się zaprezentować 42 z 54 zawodników. Skoczyło dwóch Polaków. Kacper Juroszek (90 m) w momencie przerwania konkursu był ósmy. Aleksander Zniszczoł (93,5 m) zajmował szesnastą pozycję.
Wyniki wszystkich skoczków zostały anulowane. W czwartek zawodnicy zaczną od zera. Początek pierwszej serii zaplanowano na 10:30.
Marcin Karbowski28 Jun 2023 · 19:12
Źródło: twitter