Wielkie widowisko w Planicy! Wspaniały lot Zniszczoła, Polak będzie walczył o podium!

Wielkie widowisko w Planicy! Wspaniały lot Zniszczoła, Polak będzie walczył o podium!
screen
Rewelacyjny konkurs lotów narciarskich w Planicy! W pierwszej serii rywali znokautował Daniel Hubert. O miejsce na podium powalczy Aleksander Zniszczoł.
Na liście startowej finałowego konkursu sezonu znalazło się trzydziestu zawodników, ale nie wszyscy wzięli udział w rywalizacji. Na belce nie pojawił się Jan Hoerl.
Dalsza część tekstu pod wideo
Skoczkowie w pierwszej serii dali popis umiejętności. Nie brakowało imponujących odległości. Cudowny skok oddał Daniel Huber. Austriak mimo obniżonej belki kropnął aż 247 m! Dzięki tej próbie prowadził na półmetku z olbrzymią przewagą.
Huber przyćmił kolejny wspaniały lot Zniszczoła, który w pięknym stylu zaliczył 237 m. Reprezentant Polski był drugi, ale do lidera tracił aż 23,7 pkt. Polak nieznacznie wyprzedzał Domena Prevca (233 m) i Stefana Krafta (230,5 m).
Aleksander Zniszczoł, 24.03.2024
screen
Świetne próby oddali też Piotr Żyła (230 m) i Kamil Stoch (227,5). Po pierwszej serii byli, odpowiednio, na 11. i 16. miejscu. Skok nie wyszedł za to Dawidowi Kubackiemu, który zaliczył 194 m. Po pierwszej serii zajmował 29. miejsce.
Planica, pierwsza seria, 24.03.2024
screen

Przeczytaj również