Wspaniała jazda Maryny Gąsienicy-Daniel na MŚ! "To jest dziewczyna na medal. Jeszcze go zdobędzie"

Świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel na w slalomie gigancie na mistrzostwach świata w Cortina d'Ampezzo. Reprezentantka Polski zajęła w nim szóste miejsce.
Gąsienica-Daniel świetnie wypadła w pierwszym przejeździe. Do Mikaeli Shiffrin, która znajdowała się po nim na pierwszym miejscu, traciła nieco ponad pół sekundy. Druga z Polek, Magdalena Łuczak, była 25.
19-latka, która debiutowała na mistrzostwach świata, zaliczyła drugi awans dzięki świetnemu drugiemu przejazdowi. Została sklasyfikowana na 19. miejscu.
Gąsienica-Daniel swój występ zaczęła świetnie. Polka prowadziła jeszcze na trzecim punkcie pomiarowym, ale straciła pierwsze miejsce na skutek błędu, przez który prawie upadła. Gdy przecinała linię mety, zmierzono jej drugi czas w stawce.
- To mógł być przejazd na medal. Ale, nawet bez medalu Maryna Gąsienica-Daniel Flaga Polski jest dziewczyną na medal. I jeszcze go zdobędzie - zaręczam - komentował Jakub Pobożniak z TVP Sport.
Polka zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. To jej najlepsze osiągnięcie w dotychczasowej karierze.
Złoty medal wywalczyła Lara Gut-Behrami ze Szwajcarii, która o 0,02 s wyprzedziła Shiffrin. Trzecie miejsce zajęła Katharina Liensberger z Austrii.