Srogi rewanż RB Lipsk na Szachtarze Donieck. Mistrzowie Ukrainy żegnają się z Ligą Mistrzów [WIDEO]

Szachtar Donieck, mimo świetnego początku w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wiosną będzie grać tylko w Lidze Europy. W środę Ukraińcy przegrali kluczowy mecz w Warszawie. RB Lipsk ulegli aż 0:4.
Na inaugurację rozgrywek zawodnicy Szachtara wygrali na wyjeździe z niemiecką drużyną aż 4:1. W środę oba zespoły mierzyły się na stadionie Legii. Ukraińcy musieli wygrać, aby wywalczyć awans do 1/8 finału.
Zawodnicy RB Lipsk od samego początku przejęli jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 10. minucie bramkarz Szachtara obronił strzał Timo Wernera, ale przy dobitce Christophera Nkunku był już bezradny.
Reprezentant Niemiec jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Ukraińcy nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce gości, choć raz zrobiło się gorąco po niezbyt dobrym wyjściu Blaswicha.
Na początku drugiej połowy zawodnicy RB Lipsk ruszyli do mocniejszego ataku i szybko przyniosło to efekt w postaci kolejnego gola. Trubina pokonał Andre Silva, zaskakując golkipera strzałem przy krótkim słupku.
Ten gol mocno podłamał graczy Szachtara. Goście wykorzystali natomiast ich bierność, strzelając kolejne gole. Skuteczni byli Szoboszlai oraz Olmo, który trafił do siatki tuż po wejściu na boisko.
Ostatecznie RB Lipsk wygrało więc z mistrzami Ukrainy aż 4:0. W efekcie to niemiecka drużyna zagra w 1/8 finału Champions League. Szachtarowi pozostaje natomiast walka w 1/16 finału Ligi Europy.
Maciej Pietrasik02 Nov 2022 · 20:32