Piękna bramka Zielińskiego w hicie Serie A. SSC Napoli przegrało z Atalantą [WIDEO]

Piękna bramka Zielińskiego w hicie Serie A. Napoli przegrało z Atalantą [WIDEO]
PressFocus
Piotr Zieliński zdobył gola dla Napoli w meczu z Atalantą. Mimo bramki Polaka, "Azzurri" przegrali 2:4.
Atalanta od samego początku narzuciła swoje warunki w meczu. "La Dea" oddawała więcej strzałów, jednak dobrze dysponowany był Alex Meret.
W 26. minucie Gian Piero Gasperini został wyrzucony z boiska za podważanie decyzji arbitra. Niezadowolony trener opuszczał stadion, krzycząc, że zawsze jest karany za nic. Cztery minuty później Napoli mogło wyjść na prowadzenie. Victor Osimhen trafił jednak w poprzeczkę po mocnym strzale głową.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie wreszcie obejrzeliśmy piłkę w siatce. W 52. minucie Duvan Zapata wygrał walkę w powietrzu ze znacznie niższym Mario Ruim i głową otworzył wynik tego spotkania.
Odpowiedź gości przyszła bardzo szybko. Już 5 minut później bramkę wyrównującą zdobył Piotr Zieliński. Polak wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.
Atalanta zdołała jednak po raz kolejny wyjść na prowadzenie. Gola strzelił Robin Gosens. W 71. minucie "La Dea" podwyższyła prowadzenie. Fantastycznym rajdem popisał się Luis Muriel, który oddał celny strzał lewą nogą. Alex Meret nie miał szans.
Gdy wydawało się, że Atalanta dowiezie pewny wynik do końca, Gosens znów trafił do bramki, ale tym razem strzelając samobója. To jednak nie zdeprymowało gospodarzy. W 79. minucie drogę do siatki znalazł Cristian Romero. Argentyńczyk wykorzystał centrę z rzutu rożnego. Więcej bramek nie oglądaliśmy i utrzymał się wynik 4:2.
Atalanta wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. Napoli jest siódme.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 19:20