Dwie asysty Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli z Bologną! Polak dograł piętą do Lorenzo Insigne [WIDEO]

Dwie asysty Piotra Zielińskiego w meczu z Bologną! Polak dograł piętą do Lorenzo Insigne [WIDEO]
Screen z TV
Piłkarze SSC Napoli błyskawicznie wyszli na prowadzenie w meczu z Bologną. Już w ósmej minucie do siatki trafił Lorenzo Insigne. Asystę przy tym golu zaliczył Piotr Zieliński, który podawał piętą do partnera. Później Polak obsłużył także Victora Osimhena. "Azzurri" wygrali 3:1.
Zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso ostatnio nie zachwycał, ale wciąż liczy się w walce o miejsce w europejskich pucharach. "Azzurri" uważani byli za zdecydowanych faworytów starcia z Bologną.
Niedzielne spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w ósmej minucie ekipa z Neapolu wyszła bowiem na prowadzenie.
"Azzurri" rozegrali bardzo ładną akcję, wyprowadzając w pole obrońców Bologny. Duży udział przy golu miał Piotr Zieliński, który dostał podanie od Fabiana Ruiza.
To właśnie Polak wyłożył piłkę piętą do Lorenzo Insigne. Ten uderzeniem z siedemnastu metrów nie dał natomiast szans stojącemu w bramce gości Łukaszowi Skorupskiemu.
W kolejnych minutach goście byli bardzo blisko doprowadzenia do wyrównania. Rodrigo Palacio dwukrotnie trafił do siatki - tuż przed przerwą i niedługo po niej - ale za każdym razem przekraczał przepisy.
W drugiej połowie Napoli zadało wreszcie kolejny cios. Znów kluczową postacią okazał się Zieliński. Tym razem Polak dograł do Victora Osimhena, a Nigeryjczyk ruszył na bramkę i podwyższył rezultat.
Goście odpowiedzieli w 73. minucie. Wówczas Napoli straciło piłkę na skraju własnego pola karnego. Błąd rywali wykorzystał Roberto Soriano.
Radość gości nie trwała jednak długo. Po zaledwie trzech minutach przeciwnikom odgryzł się Insigne, który skompletował dublet. Znów pokonał Skorupskiego uderzeniem zza pola karnego.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso wciąż zajmują szóste miejsce w tabeli. Bologna jest dwunasta.
Maciej Pietrasik07 Mar 2021 · 21:16