Piotr Zieliński z asystą w Serie A, ważna wygrana Napoli. Wcześniej Polak zmarnował znakomitą okazję [WIDEO]

Screen z TV
Piotr Zieliński w obecnych rozgrywkach świetnie prezentuje się w barwach Napoli. W niedzielnym spotkaniu z Sampdorią Genua Polak zaliczył dziewiątą asystę w tym sezonie. Wcześniej zmarnował stuprocentową okazję na gola. Ostatecznie "Azzurri" pokonali Sampdorię 2:0.
Podopieczni Gennaro Gattuso po środowej porażce w zaległym meczu z Juventusem potrzebowali zwycięstwa, aby wciąż poważnie liczyć się w walce o miejsce w Lidze Mistrzów. W starciu Napoli z Sampdorią od początku zobaczyliśmy dwóch Polaków - Piotra Zielińskiego oraz Bartosza Bereszyńskiego.
Ten pierwszy już w szóstej minucie mógł trafić do siatki. Po znakomitym dośrodkowaniu Matteo Politano pomocnik znalazł się z piłką na siódmym metrze, niepilnowany przez rywali.
Zieliński uderzył bez przyjęcia, ale nie trafił w bramkę. Nie brakowało opinii, że w tej sytuacji powinien zachować się zdecydowanie lepiej.
Polak zrehabilitował się w 35. minucie spotkania. To właśnie wtedy Napoli, które już wcześniej miało dużą przewagę, wyszło na prowadzenie.
Goście szybko wymienili piłkę przed polem karnym rywali, a Zieliński znakomicie dograł do Fabiana Ruiza. Hiszpan z zimną krwią wykorzystał tę sytuację i pokonał bramkarza Sampdorii.
Była to dziewiąta asysta Polaka w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. 26-latek ma też na koncie osiem goli.
W drugiej części spotkania goście mieli sporo okazji na podwyższenie wyniku, ale długo nie potrafili tego wykorzystać. Omal nie zemściło się to w 75. minucie, gdy do siatki trafił Thorsby.
Arbiter po analizie VAR anulował jednak gola wyrównującego, bo piłkarz Sampdorii faulował rywala. W końcówce wygraną Napoli przypieczętował za to Victor Osimhen. Dzięki jego bramce Napoli wygrało 2:0.
Podopieczni Gennaro Gattuso awansowali na czwarte miejsce w Serie A, wyprzedzając Atalantę Bergamo. Ten zespół ma jednak jeszcze przed sobą mecz 30. kolejki z Fiorentiną.
Maciej Pietrasik11 Apr 2021 · 15:49