Stal Mielec wygrała z Bytovią Bytów

Mcshadypl, wikipedia
W 21. kolejce Fortuna 1. ligi Stal Mielec wygrała u siebie z Bytovią Bytów 2:1. W innym meczu GKS Katowice zremisował bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz.
W Mielcu prowadzenie objęła Bytovia. Po kwadransie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kuzimski.
Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zdołali objąć prowadzenie. W 36. minucie wyrównał Bartosz Nowak, a tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Josip Soljić. Gol Chorwata okazał się zwycięskim, bo w drugiej połowie mielczanie utrzymali wynik 2:1.
Dla Stali to już siódma wygrana z rzędu, podopieczni Artura Skowronka są niepokonani w lidze od 13 spotkań. W tabeli zespół z Mielca awansował na trzecie miejsce, ma w dorobku 37 punktów. Bytovia natomiast jest dziesiąta z 26 punktami na koncie.
W innym niedzielnym meczu Fortuna 1. ligi GKS Katowice podzielił się punktami z Sandecją. Żaden z zespołów nie potrafili strzelić gola. A najlepszą okazją miał Adrian Błąd, który po pół godzinie gry zmarnował rzut karny i sytuacja GKS-u jest cały czas trudna.
Katowiczanie w tabeli są na przedostatnim, 17. miejscu, mają tylko 18 punktów. Sandecja z kolei walczy o awans, jest wiceliderem z dorobkiem 38 punktów.
Na poniedziałek, 3 grudnia przełożone zostało spotkanie Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie. Powodem był zły stan murawy.