Stal Mielec wygrała z Radomiakiem Radom. Zdecydował gol z rzutu karnego

Marta Badowska/Pressfocus
Stal Mielec pokonała Radomiak Radom w 9. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.
W pierwszej połowie Radomiak oddał więcej strzałów od rywali, jednak żadna z prób nie leciała w stronę bramki gospodarzy. Stal była mniej aktywna, ale bardziej skuteczna .Tuż przed przerwą zespół z Mielca objął prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz.
W 46. minucie na boisku pojawił się Damian Sokół. Zawodnik Radomiaka został zapamiętany jedynie z nieudolnej próby wymuszenia rzutu karnego.
W drugiej połowie aktywny za to był Filipe Nascimento. Portugalczyk oddał dwa strzały, ale oba zostały zablokowane przez obrońców Stali.
Podopieczni Adama Majewskiego dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca i awansowali na 9. miejsce w lidze. Radomiak jest 11. w tabeli.
Adam Kłos25 Sep 2021 · 16:55
Źródło: Własne