Stalowe nerwy Holendrów! Niezwykły rzut wolny i gol w końcówce meczu z Argentyną [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Holandii doprowadziła do dogrywki w meczu z Argentyną. Zadecydował rzut wolny w samej końcówce, który został popisowo rozegrany przez podopiecznych Louisa van Gaala.
Do 80. minuty spotkania Argentyna wygrywała z Holandią 2:0. Trafienia Moliny oraz Messiego gwarantowały komfort Lionelowi Scaloniemu.
W ostatnich minutach drużyna z Ameryki Południowej zaczęła jednak popełniać błędy. Zaprocentowała taktyka Louisa van Gaala, który wprowadził na boisko Weghorsta. Rosły napastnik w 83. minucie zmienił wynik na 2:1.
"Oranje" naciskali na rywali do samego końca, co okazało się jedynym słusznym wyjściem z sytuacji. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry Europejczycy otrzymali rzut wolny, który wykorzystali w sposób koncertowy.
Holendrzy nie pokusili się na bezpośrednie uderzenie na bramkę, lecz rozegrali szybką akcję. Do piłki dopadł wspomniany Weghorst, który w ostatniej chwili drugi raz pokonał Martineza.
Tym samym gracze van Gaala doprowadzili do dogrywki.