Strzelanina przed mundialem! Polska wysoko wygrała z Litwą [VIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski wygrała z Litwą 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla kadry Adama Nawałki był to ostatni sprawdzian przed mundialem w Rosji.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.
Trener Adam Nawałka w starciu z Litwą do boju posłał eksperymentalną jedenastkę. W wyjściowym składzie znalazło się trzech napastników (Lewandowski, Milik, Kownacki), selekcjoner dał też szansę Jackowi Góralskiemu i Bartoszowi Bereszyńskiemu.
Mecz lepiej rozpoczęli gości. Już w 3. minucie Sernas pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia wskazał w tej sytuacji pozycję spalona. Polacy z każdą minutą prezentowali się coraz lepiej. Szczególnie mogła się podobać gra Góralskiego, który przejął środek pola, i aktywnego na prawej stronie Bereszyńskiego.
Pierwszą niezłą okazję Polacy stworzyli w 18. minucie, gdy Bereszyński z bocznej strefy chciał dogrywać do niepilnowanego Milika, jednak obrońca rywali w ostatniej chwili przerwał akcję. Minutę później było już 1:0. Kownacki dośrodkowywał z prawego skrzydła, piłka trafiła do Rybusa, a ten odegrał do Lewandowskiego. Napastnik Bayernu bez problemu pokonał bramkarza Litwy.
Lewandowski w pierwszej połowie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, gdy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0. Sędzia pierwotnie nie zauważył, że piłka przekroczyła linię bramkową, jednak po interwencji systemu VAR uznał trafienie.
Przed przerwą dwie okazje miał Dawid Kownacki, jednak za pierwszym razem trafił w bramkarza, a przy drugiej próbie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z kolei Litwini odpowiedzieli za sprawą uderzenie Sernasa, które w fantastyczny sposób wybronił Fabiański.
W drugiej połowie Adam Nawałka dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się m.in. Teodorczyk, Pazdan, Szczęsny i Piszczek. W 66. minucie Krychowiak skierował piłkę do bramki Litwinów, ale chwilę wcześniej zagrał piłkę ręką i gol nie został zaliczony. W 72. minucie świetną akcję Teodorczyka i Bereszyńskiego wykończył Kownacki i na tablicy pojawił się wynik 3:0.
W 81. minucie arbiter kolejny raz skorzystał z systemu VAR i po konsultacji podyktował rzut karny za zagranie ręką litewskiego piłkarza. Do piłki podszedł Błaszczykowski, który ustalił wynik spotkania na 4:0.
Daniel Makarewicz12 Jun 2018 · 19:50