Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Strzelanina przed mundialem! Polska wysoko wygrała z Litwą [VIDEO]

Daniel Makarewicz  12 cze 2018 | 19:50 165
Źródło zdjęcia: Dziurek/Shutterstock

Reprezentacja Polski wygrała z Litwą 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla kadry Adama Nawałki był to ostatni sprawdzian przed mundialem w Rosji.

Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

Trener Adam Nawałka w starciu z Litwą do boju posłał eksperymentalną jedenastkę. W wyjściowym składzie znalazło się trzech napastników (Lewandowski, Milik, Kownacki), selekcjoner dał też szansę Jackowi Góralskiemu i Bartoszowi Bereszyńskiemu.

Mecz lepiej rozpoczęli gości. Już w 3. minucie Sernas pokonał Fabiańskiego, jednak sędzia wskazał w tej sytuacji pozycję spalona. Polacy z każdą minutą prezentowali się coraz lepiej. Szczególnie mogła się podobać gra Góralskiego, który przejął środek pola, i aktywnego na prawej stronie Bereszyńskiego.

Pierwszą niezłą okazję Polacy stworzyli w 18. minucie, gdy Bereszyński z bocznej strefy chciał dogrywać do niepilnowanego Milika, jednak obrońca rywali w ostatniej chwili przerwał akcję. Minutę później było już 1:0. Kownacki dośrodkowywał z prawego skrzydła, piłka trafiła do Rybusa, a ten odegrał do Lewandowskiego. Napastnik Bayernu bez problemu pokonał bramkarza Litwy.

Lewandowski w pierwszej połowie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, gdy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0. Sędzia pierwotnie nie zauważył, że piłka przekroczyła linię bramkową, jednak po interwencji systemu VAR uznał trafienie.

Przed przerwą dwie okazje miał Dawid Kownacki, jednak za pierwszym razem trafił w bramkarza, a przy drugiej próbie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z kolei Litwini odpowiedzieli za sprawą uderzenie Sernasa, które w fantastyczny sposób wybronił Fabiański.

W drugiej połowie Adam Nawałka dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się m.in. Teodorczyk, Pazdan, Szczęsny i Piszczek. W 66. minucie Krychowiak skierował piłkę do bramki Litwinów, ale chwilę wcześniej zagrał piłkę ręką i gol nie został zaliczony. W 72. minucie świetną akcję Teodorczyka i Bereszyńskiego wykończył Kownacki i na tablicy pojawił się wynik 3:0.

W 81. minucie arbiter kolejny raz skorzystał z systemu VAR i po konsultacji podyktował rzut karny za zagranie ręką litewskiego piłkarza. Do piłki podszedł Błaszczykowski, który ustalił wynik spotkania na 4:0.

+2
Ukradli krysce gola medale tez pewnie ukradna hura pokonalismy potege czekam na powazny sprawdzian na ms to juz nie zabawa a obrona z pazdanem i atak z milikiem niebardzo przekonuje
13 cze 2018 | 07:27
+1
No to jest nadzieja !
13 cze 2018 | 06:56
+2
Messi: "Gacie już mam pełne ze strachu!"
13 cze 2018 | 23:16
-1
Sam właśnie dałeś świadectwo swojego nicku
13 cze 2018 | 06:32
13 cze 2018 | 04:53
+2
Na dzisiaj uważam że dobre ustawienie dla nas to 1-4-3-3, Szczęsny, Rybus/Bereś, Glik (Cionek na czas leczenia), Bednarek, Piszczek, w drugiej linii Krychowiak, Zielinski, Linetty/Góralski, z przodu Kownacki, Lewy i Milik. Widać że Błaszczykowski i Grosik wchodzą poziom wyżej jak zakładają koszulkę z orzełkiem ale mam wrażenie że nie są w stanie tego poziomu trzymać przez 90 minut, przydali by się bardziej na ostatnie 25-30 minut na zmęczonych rywali, Teo też pasuje na super zmiennika.
13 cze 2018 | 03:13
+10
PANOWIE...JUST DO IT...W ROSJI
13 cze 2018 | 03:12
+7
TO BYL DOBRY MECZ NA WZMOCNIENI WIARY W SIEBIE JAKO ZESPOL TUZ PRZED MUNDIALEM.
13 cze 2018 | 02:31
+11
Mam dziwne przeczucie ze Niemcy na tych mistrzostwach bardzo szybko odpadna .
13 cze 2018 | 01:54
+16
Nasza reprezentacja wcale nie musi wznosić, się na wyżyny, wystarczy że chłopaki uwierza i wykorzystają swój potencjał. Wtedy my, kibice otrzymamy ogromną dawkę dumy i szczęścia a nasi rywale wielki, wielki i niespodziewany wpier...dol
13 cze 2018 | 01:44
-18
Po co bierze Teodorczyka???? On nic nie gra. Piątek z Cracovii a teraz z Genui przykrywa go czapką! Góralski oprócz tego ze walczy reprezentuje przeciętny poziom gry. Brak Kuby, Lewego i nie ma kto wypracowywać i strzelać bramek!!! Kownacki może i zdolny ale z gry to jeszcze dziecko. Krychowiak ciężko się rusza ale przynajmniej myśli i spina pośladki żeby dobrze zagrać. Dzisiejszy mecz daje nadzieje na wyjście z grupy, ale powyżej tego sa zespoły o wysokiej kulturze gry, spokoju i pewności tego co chcą zrobić. Tu nasi to zespół z marzeniami. Inni przyjeżdżają wykonać plan.
13 cze 2018 | 07:39
-7
Dokładnie po co ten drewniak (teo), Milik jeszcze nie doszedł po kontuzji do dobrej gry to widać, chociaż podania bardzo ładne mu wychodziły
13 cze 2018 | 01:31
+10
Wygramy co wlezie i trzeba w to wierzyć Panowie i Panie a nie pierdolić sokołowskie teorie !!!! :D POLSKAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+8
W końcu doczekałem się momentu, w którym nie ma potrzeby oceniać boiskowej postawy "mojej" tj. "naszej" reprezentacji, za postawę a przede wszystkim za świeżość i chęć gry, za to co dzisiaj sobie "popykali" z tzw ogórkami. Tak, to właśnie dla tych, którzy całe życie potrafią narzekać i użalać się nad swoim losem. Nigdy nie zrozumiecie, że można być dumnym ze zwycięstwa nad Litwą, na równi ze zwycięstwem nad Brazylią.

Poważnie ?
Piszesz takie rzeczy jak by inni o tym nie wiedzieli.
Kto zagra i kto będzie potencjalnym zmiennikiem.
13 cze 2018 | 00:13
-21
Ograli ogorkow i licza na final.3 mecze i bedzie placz i zaloba narodowa.Janusze zapija sie na smierc.
12 cze 2018 | 23:54
+17
Cieszy każda wygrana :)
12 cze 2018 | 23:48
+11
Świetny mecz, nawet jak na słabego rywala. Po tym meczu jestem pewien, że wyjdziemy z grupy jeśli zagramy na maksymalnej koncentracji i precyzji.
12 cze 2018 | 23:46
0
Wedlug jose mourinho z naszej grupy wyjdzie Polska i Senegal

12 cze 2018 | 23:19
+13
Może i rywal niezbyt wymagający ale na moje dobrze wpłynął ten mecz mentalnie przed mundialem
12 cze 2018 | 23:11
+4
Nie ukrywajmy Litwa nie jest takim wymagającym rywalem jak Senegal, czy Kolumbia.. fajnie, że postrzelali, ale oby tylko nie złapali zbytnio pewności siebie, bo w tamtych reprezentacjach pojawiają się mocniejsze nazwiska.
12 cze 2018 | 23:07
+4
Ktoś wyjaśni co oznacza ten wywalony jęzor i skrzyżowane ręce Lewego z wyciągniętymi palcami wskazującymi?
Nie to żebym był anty bo chłopak godnie nas reprezentuje i bramki jak na zawołanie strzela, ale te jego cieszynki trochę irytujące są.
12 cze 2018 | 23:13
tego nie wie nikt. Nawet sam Drewniakowski tego nie wie... a jakąś oryginalną cieszynkę musiał wymyśleć więc tak jakoś my wyszło z tymi rękami i językiem. Tylko sposób w jaki strzela karne jest brzydszy od tej jego cieszynki
-11
tego nie wie nikt. Nawet sam Drewniakowski tego nie wie... a jakąś oryginalną cieszynkę musiał wymyśleć więc tak jakoś mu wyszło z tymi rękami i językiem. Tylko sposób w jaki strzela karne jest brzydszy od tej jego cieszynki
12 cze 2018 | 23:15
+5
Podkresla ze sie leczyl w Tworkach.
12 cze 2018 | 23:47
+2
Generalnie skrzyżowane pistolety oznaczają króla strzelców i pewnie taki był zamiar ale ten język fatalnie wygląda więc pytanie zasadne i słuszna konsternacja u kolegi bądź koleżanki.
12 cze 2018 | 23:02
+17
jak widze niektórych komentarze to mi ich po prostu szkoda , że nawet jak chłopaki dobrze grają to zawsze znajdą powód do bólu dupy XD Powiem tylko tyle , 2 lata temu 1 skład z litwą 0;0 po słabym meczu, dziś 2 skład naszych ( na wiecej niż 50 % pozycji wystapili zmiennicy) wygrywa 4;0 . Myślę że to pokazuje jak rozszerzyła się przede wszystkim ławka nawałki , i że uczy się na błędach . Wtedy byliśmy przewidywalni , i nie mieliśmy nikogo kto da impuls do walki ze zmiany. Dziś przeciwnicy nie wiedzą jakim składem na nich wyjdziemy , ani jakim ustawieniem zagramy , a nawet jak nie bedzie szło to przy remisie w końcówce wchodzący z ławki teo , milik , kownacki góralski, czy bereszyński ( największy pechowiec kadry bo ma niesamowitą konkurencję na każdej ze swoich pozycji może oprócz bramki i środka ataku ) jest w stanie odmienić gre naszych chłopaków i pociągnąć ich do zwycięstwa . Uważam że Nawałka zrobił co się tylko dało żeby na mundial być przygotowanym , i wątpię że inne reprezentacje z naszej grupy przygotowały się aż tak dobrze do walki o wyjście z grupy . Może się mylę , ale nasi w tym roku mogą być wielką sensacją , tym bardziej że drabinka układa się nam pod wielkie mecze bo po wyjściu z grupy mamy samych potentatów - a z takimi grać uwielbiamy.
12 cze 2018 | 22:49
Tak sobie myślę czy Milik na pewno powinien być napastnikiem? Być może minął się z powołaniem i jednocześnie dojrzał do innej pozycji, Może się czepiam, bo jakoś sobie nie przypominam żeby zmarnował w tym meczu stuprocentową sytuację, jednak kilka pudeł zaliczył. To jest dobry piłkarz - silny fizycznie, wszystko ma, ale... xD
+10
Tak sobie myślę czy Milik na pewno powinien być napastnikiem? Być może minął się z powołaniem i jednocześnie dojrzał do innej pozycji. Może się czepiam, bo jakoś sobie nie przypominam żeby zmarnował w tym meczu stuprocentową sytuację, jednak kilka pudeł zaliczył. To jest dobry piłkarz - silny fizycznie, wszystko ma, ale... xD
12 cze 2018 | 22:37
-9
4:0 i juz wielkie pompowanie balonika ze Polska do finału itd.. Śmieszą mnie tacy Janusze piłki. Wyjście z grupy jest celem, i to bedzie obowiązek a wszystko co ponad to mozna uważać za sukces.
12 cze 2018 | 23:09
otóż to, dokładnie. Pompowanie balonika już zaczęło się podczas tego pseudomeczu ze słabiutką Litwą. Po co ten mecz wogóle był rozgrywany? Litwa stylem gry nie przypomina ani Kolumbi, ani Senegalu ani Japonii... więc po co ten mecz? Żeby narażać się na kontuzje i urazy? Tylko po to by wyrwać kasę z biletów i transmisji + dać powód pismakom do pompowania balonika. A zachwytów nad polskimi kopaczami było co niemiara. Nawet padło pytanie czy Polska ma szanse na finał mundialu i czy Lewy moze zostac królem strzelców na turnieju. HAHAHAHAHAHAHAAAA Strejlau to usłyszał i gościa zablokowało. Na pytanie odpowiedział po kilku minutach. Jak nie jeden idiota napisze totalnie zjebany artykuł to drugi rozjebie system głupimi pytaniami podczas transmisji meczu. Masakra z tymi pojebami. No ale balonik trzeba dmuchać
+1
otóż to, dokładnie. Pompowanie balonika już zaczęło się podczas tego pseudomeczu ze słabiutką Litwą. Po co ten mecz wogóle był rozgrywany? Litwa stylem gry nie przypomina ani Kolumbii, ani Senegalu ani Japonii... więc po co ten mecz? Żeby narażać się na kontuzje i urazy? Tylko po to by wyrwać kasę z biletów i transmisji + dać powód pismakom do pompowania balonika. A zachwytów nad polskimi kopaczami było co niemiara. Nawet padło pytanie czy Polska ma szanse na finał mundialu i czy Lewy moze zostac królem strzelców na turnieju. HAHAHAHAHAHAHAAAA Strejlau to usłyszał i gościa zablokowało. Na pytanie odpowiedział po kilku minutach. Jak nie jeden idiota napisze totalnie zjebany artykuł to drugi rozjebie system głupimi pytaniami podczas transmisji meczu. Masakra z tymi pojebami. No ale balonik trzeba pompować
13 cze 2018 | 01:37
+3
Może to miało być zwykle for fun, żeby się trochę ruszyli tacy jak Ty, że się wolą spinać, niż się cieszyć
12 cze 2018 | 22:27
-14

Zapraszam wszystkich do mojej ligi 92b73e4f kod
Nazwa EXPEKT LIGA
12 cze 2018 | 22:13
-5
25 sytuacji 4 gole. Skutecznosc wyliczcie sami. Z powaznymi druzynami beda 2-3 sytuacje.
12 cze 2018 | 21:47
-3
Dwa pełne mecze, a Peszko nawet nie wszedł na minutę. Dlaczego ? Czyżby pan Nawałka bał się, że ten pijak nic nie pokaże na boisku, i wyjdzie że nie miał racji ?
12 cze 2018 | 21:42
+42
Wreszcie karnego Błaszczykowskiego powtórzyli
12 cze 2018 | 23:23
-6
na mundialu niech lepiej nie strzela i nie szpanuje przed kamerami. Tak się karnych nie powinno strzelać. Karny na dwa tempa + Piłka po ziemi i bardzo blisko środka bramki. Strzał z karnego musi być silny i na wysokości powyżej 1m w róg bramki. Robi z siebie wielkiego kurwa gwiazdora a po główce do Szczęsnego lepszy napastnik z drużyny przeciwnej mógłby strzelić gola i Wojtuś by wyjmował piłkę z siatki albo po ostrzejszym wejściu dostałby kopa na żebra i by go znosili z boiska. No ale kto to będzie pamiętał - przeciez to wielki Błaszczykowski
13 cze 2018 | 00:25
Co to za paplanina, nie wiem o Co ci chodzi w tym twoim wypoconym komentażu.
+5
Co to za paplanina, nie wiem o Co ci chodzi w tym twoim wypoconym komentarzu.
Liczyłem że Litwa wygra a nie te polaczki co jednej składnej akcji w meczu nie Umią zrovic, czekam na mundial gdzie prawdziwe zespołu z zawodnikami z krwi i kości i pogrązą
-36
Liczyłem że Litwa wygra a nie te polaczki co jednej składnej akcji w meczu nie Umią zrovic, czekam na mundial gdzie prawdziwe zespołu z zawodnikami z krwi i kości ich pogrązą
12 cze 2018 | 22:20
Folkszuja nie niemiec. Niemiec ma ciebie pod butem...i dobrze.
+14
Folksszuja nie niemiec. Niemiec ma ciebie pod butem...i dobrze.
13 cze 2018 | 13:03
+1
Siedzi Polak, Niemiec i Rusek w celi
Ruskowi zachciało się pukać...
Podchodzi do Niemca i pyta:
Zjesz troche słoniny?
Niemiec myśli zjem nie bd miał siły i mnie wydyma.