Świątek o krok od awansu do Auckland Open

legia.com (Iga Świątek)
Iga Świątek awansowała do III rundy kwalifikacji do turnieju Auckland Open. Polka pokonała Amerykankę Claire Liu 3:6, 7:5, 6:2.
Mecz miał swój podtekst - był starciem zwyciężczyń juniorskiego Wimbledonu z dwóch ostatnich lat. Wyżej stawiano szanse Liu, która jest starsza i wyżej notowana w rankingu WTA od Polki.
Świątek zaczęła dobrze - już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Później w pierwszym secie dominowała Liu, która ostatecznie wygrała 6:3.
W drugim secie Polka była o krok od porażki - przegrywała już 3:5. Potrafiła jednak odwrócić losy seta i, jak się później okazało, całego meczu. Drugą partię nasza zawodniczka wygrała 7:5. Trzeci set był już jej popisem. Polka trzy razy przełamała Liu i wygrała 6:2.
Turniej w Auckland rozpocznie się 31 grudnia. Finał zaplanowano na 6 stycznia.
Kamil Kaczmarek30 Dec 2018 · 08:09
Źródło: sport.pl