Świątek przekroczyła granicę w meczu z Davis? "Takie zachowanie jest niedopuszczalne" [WIDEO]

Iga Świątek awansowała do 4. rundy US Open dzięki zwycięstwu z Lauren Davis 6:3, 6:4. Polka w trakcie gry dopuściła się kontrowersyjnego zachowania.
Choć wynik wskazuje na zdecydowane zwycięstwo liderki rankingu WTA, to mecz nie był dla niej łatwy. W trudnej sytuacji znalazła się zwłaszcza na początku drugiego seta. Davies zaczęła go od prowadzenia 3:0.
Świątek uciekała się do wszystkich sposobów, by wtrącić rywalkę z uderzenia. W pewnym momencie, gdy ta podbiegła do siatki, wykonała nawet pajacyka, by ją rozproszyć. Plan się nie powiódł - Amerykanka nie spudłowała.
Zachowanie Świątek wywołało wiele dyskusji. Gabriela Załoga, międzynarodowa sędzia tenisa, uważa, że było to przekroczenie przepisów.
- Myślę, że można by to było uznać za przeszkodę w grze. Jeśli miałabym odpowiedzieć "czarno na białym", to powiedziałabym, że takie zachowanie jest niedopuszczalne, bo to ewidentne przeszkadzanie zawodnikowi - powiedziała Załoga w rozmowie ze "Sport.pl".
Jej zdaniem Świątek w sposób celowy przeszkadzała rywalce. Gdyby ta popełniła błąd, byłaby więc podstawa do odebrania Polce punktu.
Ostatecznie Polka odwróciła losy seta i awansowała do 4. rundy. W niej zagra z Jule Niemeier.
Marcin Karbowski04 Sep 2022 · 12:30
Źródło: sport.pl