Najpierw świetny zwód, a po sekundzie ładna asysta! Piotr Zieliński błysnął w meczu Napoli z Lazio [WIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył asystę w meczu Napoli z Lazio Rzym. Jego drużyna wygrała aż 5:2.
Początek meczu był piorunujący w wykonaniu Napoli. Nie minął jeszcze kwadrans, a gospodarze prowadzili 2:0.
Pierwszą bramkę zdobył Insigne, który w 7. minucie wykorzystał rzut karny. Pięć minut później podwyższył Politano. Włoch ściął z prawej flanki i uderzeniem przy bliższym słupku pokonał Reinę.
Trzeci gol dla gospodarzy padł w 53. minucie. Napoli wyprowadziło świetną kontrę - rozpoczęło ją jeszcze we własnym polu karnym, ale w kilka sekund przeniosło piłkę pod bramkę rywali. Całość sfinalizował Insigne, który trafił do siatki efektownym uderzeniem.
Gospodarze nie mieli dość. Kolejnego gola zdobyli w 65. minucie. Swój udział miał w nim Piotr Zieliński. Polak najpierw świetnym zwodem uwolnił się od rywala, a następnie dograł piłkę przed pole karne. Belg bez przyjęcia huknął pod poprzeczkę.
Dla reprezentanta Polski była to już ósma asysta w tym sezonie Serie A. Poza tym w lidze strzelił sześć goli.
Lazio szybko zmniejszyło prowadzenie Napoli. W odstępie dwóch minut goście trafili dwa razy - najpierw zrobił to Immobile, później Milinković-Savić.
Jeśli goście goście marzyli o odrobieniu strat, to piłkarze Gattuso szybko sprowadzili ich na ziemię. W 80. minucie zdali kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Osimhen. Tym samym Nigeryjczyk ustalił wynik na 5:2.
Zieliński opuścił boisko w 82. minucie. Zastąpił go Elmas.
Napoli po zwycięstwie zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale jego straty do wyżej notowanych drużyn nie są duże. Drugi Milan wyprzeda drużynę Gennaro Gattuso o zaledwie trzy punkty.
Marcin Karbowski22 Apr 2021 · 22:24