Świetne spotkanie w Monachium! Bayern podtrzymał zwycięską serię, gol Lewandowskiego [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Bayern Monachium pokonał u siebie Schalke 04 2:1 (2:1) w meczu 22. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek bawarskiego zespołu strzelił Robert Lewandowski.
Pełną relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Strzelanie mogło rozpocząć się już w 2. minucie, ale przed utratą bramki uratowała Bayern dobra interwencja Ulreicha, który obronił strzał Embolo. Cztery minuty później piłka znalazła się w przeciwległej bramce, a wbił ją nie kto inny, tylko Lewandowski. Polak wykorzystał złą paradę Fahrmanna po strzale Müllera.
Dzięki temu trafieniu Lewandowski może się pochwalić świetną serią - zdobył bramkę w każdym domowym meczu Bayernu w aktualnym sezonie Bundesligi. Tym samym wyrównał ligowy rekord, który należał do obecnego szkoleniowca ekipy z Monachium, Juppa Heynckesa.
W kolejnych minutach tempo meczu było bardzo szybkie. Sytuacje miały obie ekipy, lecz przez dłuższy czas nie padła żadna bramka. Wreszcie w 29. minucie Franco Di Santo wyrównał po strzale bez przyjęcia.
Piłkarze gości krótko cieszyli się z remisu, bowiem już 7 minut później Müller strzelił bramkę z ostrego kąta. Wydaje się, że w tej akcji znów błąd popełnił bramkarz Schalke, który powinien lepiej strzec krótkiego słupka.
Na początku drugiej połowy gra trochę się uspokoiła. Wreszcie po kilkunastu minutach piłkarze obu drużyn budowali kolejne akcje ofensywne, a swoje okazje marnowali m.in. Lewandowski oraz Müller. W finalnym etapie spotkania Bayern przejmował coraz większą kontrolę nad wydarzeniami na boisku i to piłkarze gospodarzy po końcowym gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.