Świetny mecz Arjena Robbena! Holender wypracował dwa gole dla Groningen

Świetny mecz Arjena Robbena w barwach Groningen. Holender zaliczył dwie asysty w wygranym 4:0 meczu z Emmen.
Robben przed rozpoczęciem tego sezonu podpisał kontrakt z Groningen, z którego w 2002 roku ruszył podbijać piłkarski świat w PSV Eindhoven. Tym samym wznowił karierę po rocznej przerwie.
Powrót do byłego klubu okazał się bardzo trudny - doświadczonego Holendra od początku prześladowały kontuzje. Do dziś zagrał tylko cztery ligowe mecze.
Piąty występ okazał się bardzo udany dla 37-latka. Robben rozpoczął mecz w pierwszym składzie, a na początku drugiej połowy w ciągu dziesięciu minut wypracował dwa gole dla Groningen. W obu przypadkach podawał Alessio Da Cruzowi.
Holender ostatnią asystę w barwach Groningen zaliczył w kwietniu 2002 roku. Ostatnią w ogóle w jakiejkolwiek lidze - w lutym 2018 roku.
Groningen dzięki efektownemu zwycięstwu zagwarantowało sobie udział w play-offach o awans do europejskich pucharów. Na razie zajmuje siódme miejsce w tabeli.
Marcin Karbowski09 May 2021 · 14:29
Źródło: sport.pl, twitter