Świetny mecz Legii Warszawa w Lidze Konferencji! Stołeczni coraz bliżej awansu z grupy [WIDEO]

Świetny mecz Legii w Lidze Konferencji! Stołeczni coraz bliżej awansu z grupy [WIDEO]
Legia Warszawa pewnie pokonała Zrinjski 2:0 (2:0) w Lidze Konferencji. Tym samym zespół Kosty Runajica umocnił się na pierwszym miejscu w swojej grupie.
Legia była zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu i prędko to udowodniła. Już pierwszy strzał dał stołecznym prowadzenie. W 14. minucie piłka posłana z rzutu rożnego odbiła się na tyle szczęśliwie, że trafiła pod nogi Rafała Augustyniaka, który huknął pod poprzeczkę.
Kibice w Warszawie nie musieli zbyt długo czekać na podwyższenie wyniku, bo w 29. minucie Ernest Muci i Patryk Kun stworzyli dwójkową akcję zakończoną rzutem karnym. Sytuacja była jeszcze sprawdzana przez arbitrów, ale ostatecznie do futbolówki podszedł Josue i pewnym strzałem pokonał bośniackiego bramkarza.
Po zmianie stron Legia nadal była stroną przeważającą, zaś Zrinjski nie było w stanie stworzyć akcji niosącej realne zagrożenie. W 55. minucie szczęścia spróbował Jurgen Elitim, ale jego strzał został zablokowany.
Ofensywa "Wojskowych" trwała jednak dalej. Mocny strzał z dystansu posłał Steve Kapuadi, natomiast Paweł Wszołek zmarnował dwie niezłe akcje w polu karnym rywali.
W końcówce spotkania sytuacja nie uległa diametralnej zmianie, chociaż Dominik Hładun został w 85. minucie zmuszony do interwencji po uderzeniu zza pola karnego. Niemniej Legia wygrała 2:0 (2:0), umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli i zachowała czyste konto w trzecim meczu z rzędu.
Hubert Kowalczyk09 Nov 2023 · 20:37