Świetny mecz Patryka Klimali. Dwa gole Polaka w sparingu Celtiku Glasgow [WIDEO]

W poniedziałkowe popołudnie Celtic Glasgow pokonał 3:1 Hibernian w meczu sparingowym. Całe spotkanie w barwach mistrzów Szkocji rozegrał Patryk Klimala. Polak dwukrotnie trafił do siatki.
Już w najbliższą niedzielę Celtic Glasgow zainauguruje rozgrywki ligi szkockiej. Ostatnim testem dla stołecznego klubu był poniedziałkowy sparing z Hibernian, w którym Patryk Klimala wyszedł w podstawowym składzie.
Polak pokazał się z naprawdę dobrej strony. Wcześniej trafił już do siatki w towarzyskim spotkaniu z OGC Nice. Teraz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
W 78. minucie znakomitą akcję przeprowadził Leigh Griffiths, który minął kilku rywali. Klimali nie pozostało nic innego, jak tylko wykorzystać podanie od kolegi i umieścić piłkę w siatce z najbliższej odległości. Chociaż gratulacje za tego gola zebrał przede wszystkim ten, który przy nim asystował, to spora część kibiców podkreślała, że Polak zasłużył na bramkę.
W 84. minucie napastnik ustalił wynik spotkania na 3:1. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazł się na dalszym słupku i głową pokonał bramkarza rywali.
Ostatecznie Klimala kończy więc sezon przygotowawczy z dorobkiem trzech trafień. Wiele wskazuje na to, że może odgrywać coraz większą rolę w Celtiku. Szkoci zapłacili za niego zimą cztery miliony euro.
Maciej Pietrasik28 Jul 2020 · 08:01