Świetny mecz polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy! Wreszcie wygrali bez straty seta

Reprezentacja Polski wciąż jest niepokonana podczas tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. W poniedziałkowy wieczór podopieczni Vitala Heynena wygrali z Belgią. Po raz pierwszy w turnieju nie stracili przy tym seta.
"Biało-Czerwoni" we wcześniejszych spotkaniach wygrywali z Portugalią, Serbią oraz Grecją. O ile zwycięstwo nad obecnymi mistrzami Europy to spory sukces, to z pozostałymi dwoma reprezentacjami sama strata seta była rozczarowaniem.
W poniedziałkowy wieczór Polacy zmierzyli się z Belgią. W podstawowej szóstce wyszli między innymi Łukasz Kaczmarek i Grzegorz Łomacz, a okazję do odpoczynku dostali Bartosz Kurek oraz Fabian Drzyzga.
W pierwszym secie gra naszego zespołu funkcjonowała bardzo dobrze. Gospodarze świetnie grali w bloku, w którym brylowali Kaczmarek oraz Piotr Nowakowski. Ten pierwszy był także skuteczny w ataku. "Biało-Czerwoni" wygrali tę partię bardzo pewnie, do 18.
Zdecydowanie najbardziej zacięta była druga odsłona. Przez jej większość to Belgowie mieli niewielką przewagę. To oni jako pierwsi wywalczyli nawet piłkę setową.
W końcówce to nasz zespół okazał się jednak skuteczniejszy. Najpierw Desmet posłał piłkę w aut, a po chwili pojedynczym blokiem popisał się Kaczmarek. W efekcie gospodarze zwyciężyli 26:24.
Udana pogoń wyraźnie podbudowała nasz zespół. W trzeciej partii ważne punkty z zagrywki zdobywali Bieniek oraz Kaczmarek. Ten drugi świetnie grał także w bloku, podobnie jak Wilfredo Leon. Skończyło się wygraną do 16.
Tym samym Polacy wygrali więc 3-0 całe spotkanie i mogą cieszyć się z czwartego zwycięstwa w turnieju. Ostatni mecz fazy grupowej rozegrają w środę. O 17:30 zmierzą się z Ukrainą. O tym, jak wygląda sytuacja w tabeli, możecie przeczytać TUTAJ.

Polska - Belgia 3-0 (25:18, 26:24, 25:16)