Świetny mecz reprezentanta Polski. Pomógł swojej drużynie w zwycięstwie, mistrzostwo coraz bliżej

AEK
Damian Szymański pokazał się ze świetnej strony w meczu AEK - Aris Saloniki. Jego drużyna wygrała 2:1, a Polak zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce.
Trwa wyścig o mistrzostwo Grecji. W poniedziałek odbyły się spotkania, które mogą mieć ogromny wpływ na końcowy układ tabeli. Panathinaikos Tymoteusza Puchacza przegrał z Olympiakosem 0:1, natomiast AEK Ateny pokonał Aris Saloniki 2:1. Tym samym zespół Damiana Szymańskiego objął prowadzenie w ligowej tabeli.
Reprezentant Polski miał duży udział w zwycięstwie swojej drużyny, notując asystę przy zwycięskim trafieniu Stevena Zubera. Polak ponadto spędził na boisku pełne 90 minut.
Dzięki wygranej AEK ma trzy punkty przewagi nad Panathinaikosem, który zajął pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. Jeżeli oba zespoły będą miały na koniec tę samą liczbę punktów, to wówczas zespół Tymoteusza Puchacza zostanie mistrzem.
Szymański to ważne ogniwo aktualnego lidera Super League. W bieżącym sezonie rozegrał 32 mecze, spędzając na boisku 2310 minut. W dwóch spotkaniach pełnił rolę kapitana zespołu.
Do końca sezonu pozostała jedna kolejka. Jeżeli AEK nie przegra z Volos, wówczas będzie świętował mistrzostwo Grecji.
Damian Król09 May 2023 · 10:42