Świetny wynik dla Juventusu. Lazio wyraźnie przegrało z Milanem. Piękny gol Calhanoglu, bramka "Ibry" [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
Lazio niespodziewanie uległo u siebie w rywalizacji z Milanem aż 0:3 w meczu 30. kolejki Serie A. Bramki dla gości zdobywali Hakan Calhanoglu, Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić.
Podopieczni Simone Inzaghiego musieli radzić sobie dziś bez Ciro Immobile oraz Felipe Caicedo. Ich brak okazał się bardzo widoczny, a faworyzowani gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki z Milanem.
W 23. minucie fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Calhanoglu i “Rossoneri” objęli prowadzenie.
Niedługo później było już 0:2. Arbiter podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką jednego z piłkarzy Lazio. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Zlatan Ibrahimović i nie pomylił się, choć golkiper miał futbolówkę na rękach.
W drugiej połowie zawodnicy z Mediolanu poszli za ciosem. Na tablicy była 59. minuta, gdy Giacomo Bonaventura wypatrzył w polu karnym Ante Rebicia. Chorwat ze stoickim spokojem pocelował po długim słupku, podwyższając na 3:0.
Do końca meczu gole już nie padły. Porażka Lazio to znakomita wiadomość dla Juventusu, który wygrał dziś derbowe starcie z Torino. “Stara Dama” ma już siedem punktów przewagi nad zespołem z Rzymu.
Już we wtorek piłkarze Inzaghiego zagrają na wyjeździe z Lecce. Milan tego samego dnia zmierzy się u siebie z Juventusem.
Adam Nowacki04 Jul 2020 · 23:36