Szalone zwycięstwo Arsenalu! Gol na wagę trzech punktów w 98. minucie [WIDEO]

Arsenal odniósł piekielnie ważne zwycięstwo w meczu ligowym. "Kanonierzy" po szalonej pogoni wygrali 3:2 z Bournemouth.
Spotkanie ułożyło się fatalnie dla gospodarzy z Emirates. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Philip Billing, który wykorzystał błędy podopiecznych Mikela Artety.
Niedługo potem trener Arsenalu musiał zmierzyć się z kolejnym problemem. Problemy zdrowotne zgłosił Leandro Trossard, który nie był w stanie kontynuować gry. Belga zastąpił Emile Smith Rowe.
"Kanonierzy" przeważali pod względem posiadania piłki, ale to Bournemouth udało się podwyższyć prowadzenie. W 57. minucie Aarona Ramsdale'a pokonał Marcos Senesi.
W końcu liderzy Premier League ruszyli do odrabiania strat. W 62. minucie bramkę kontaktową zdobył Thomas Partey.
Londyńczycy poszli za ciosem. W 70. minucie do remisu doprowadził Ben White, który w przerwie pojawił się na boisku. W 79. minucie Arsenal domagał się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką jednego z rywali. Sędzia nakazał jednak kontynuować grę.
Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W 98. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył jednak Reiss Nelson.
Arsenal wygrał i nadal bezpiecznie przewodzi ligowej tabeli. Przewaga "The Gunners" nad drugim Manchesterem City wynosi pięć punktów.
Adam Kłos04 Mar 2023 · 18:00