Szalone zwycięstwo Polaków w eliminacjach mistrzostw Europy! Gol w ostatniej sekundzie [WIDEO]

Pressfocus/Paweł Andrachiewicz
Polska drużyna szczypiornistów odniosła niezwykle ważne zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy. Nasi piłkarze ręczni pokonali Słowenię 27:26.
Przed spotkaniem sytuacja w naszej grupie prezentowała się niezwykle ciekawie. Polska zajmowała trzecią lokatę, a dwa pierwsze miejsca przypadły Słoweńcom i Holendrom. Strata do tych dwóch drużyn wynosiła trzy punkty. Na turniej ostatecznie pojadą dwie najlepsze drużyny w tabeli.
Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, jednak rywale nie pozwalali uciec na dystans większy niż dwa punkty. Gdy trafiali Maciej Gębala czy Arkadiusz Moryto, zaraz następowała odpowiedź słoweńskiej linii ofensywy. Do przerwy utrzymał się wynik 12:10 dla Polaków.
Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla naszej drużyny narodowej. Błyskawiczne trafienia Tilena Kodrina i Jure Doleneca doprowadziły do pierwszego prowadzenia Słoweńców w tym meczu.
Impas przerwał duet Michał Olejniczak - Arkadiusz Moryto. Dwie świetne akcje sprawiły, że Polska doprowadziła do remisu, a prowadzenie zapewnił niezawodny Szymon Sićko.
W kolejnych minutach obserwowaliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Po trafieniach podopieczni Patryka Rombela rywale momentalnie odpowiadali. Na 90 sekund przed końcem kapitalną indywidualną akcją popisał się Moryto i Polska prowadziła dwoma golami.
Słoweńcy doprowadzili jednak do remisu na pięć sekund przed końcem, ale Polacy wyszli z błyskawiczną kontrą i decydująca bramkę zdobył specjalista od zadań specjalnych, Michał Daszek. Podopieczni Rombela odnieśli heroiczne zwycięstwo.
Zwycięstwo zapewniło zdobycie dwóch punktów w grupie. W ostatnim meczu Polacy zagrają z Holandią. TUTAJ zobaczysz tabelę naszej grupy elimacyjnej.
Polska - Słowenia 27:26 (12:10, 15:16)