Szalony hit w Bundeslidze! Gol Roberta Lewandowskiego, triumf Bayernu z RB Lipsk [WIDEO]

Starcie Bayernu Monachium z RB Lipsk obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 3:2.
Julian Nagelsmann zdecydował się dziś na niezwykle ofensywne ustawienie. Niemiec posłał w bój Roberta Lewandowskiego, Serge'a Gnabry'ego, Kingsleya Comana, Leroya Sane i Thomasa Muellera.
Wynik spotkania otworzył ten ostatni. W 13. minucie Mueller trafił do siatki, dobijając strzał Lewandowskiego.
Goście błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. W ciągu kilkudziesięciu sekund Manuel Neuer dwukrotnie musiał bronić uderzenia Daniego Olmo. Bramkarz Bayernu nie miał jednak nic do powiedzenia przy próbie Andre Silvy, który doprowadził do remisu.
Mecz toczył się w niezwykle szybkim tempie. Bayern mógł znów wyjść na prowadzenie, kiedy piłka po wrzutce Kingsleya Comana odbiła się od słupka. Po chwili Thomas Mueller po raz drugi w tym meczu skierował piłkę do siatki. Gol jednak nie został uznany, ponieważ Lewandowski sfaulował w tej akcji Josko Gvardiola.
Tuż przed przerwą "Lewy" sam trafił na 2:1. Polak wykorzystał centrę Kingsleya Comana i strzelił swoją 24. bramkę w tym sezonie ligowym.
Po przerwie "Byki" doprowadziły do remisu. Christopher Nkunku wykorzystał podanie Konrada Laimera i trafił do siatki.
Radość gości z Lipska nie trwała długo. W 58. minucie Josko Gvardiol strzelił samobója.
Tuż przed końcem spotkania Emil Forsberg mógł zdobyć bramkę na 3:3. Najpierw strzał Szweda został zablokowany, dobitkę obronił Manuel Neuer.
Ostatecznie Bayern wygrał 3:2, dzięki czemu odskoczył Borussii Dortmund na dziewięć punktów w ligowej tabeli. BVB dopiero jutro rozegra swoje spotkanie w tej kolejce, mierząc się z Bayerem Leverkusen.