Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Szalony mecz Ajaksu z PAOK w eliminacjach Ligi Mistrzów. Holendrzy mieli trzy rzuty karne [WIDEO]

Dusan Tadić
Źródło zdjęcia: cristiano barni / shutterstock.com

Ajax Amsterdam awansował do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Półfinaliści poprzedniej edycji zawdzięczają to zwycięstwu 3:2 z PAOK Saloniki.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn padł remis 2:2. Rewanż lepiej rozpoczął się dla mistrzów Grecji, którzy objęli prowadzenie w 23. minucie. Biseswar przejął piłkę przed polem karnym Ajaksu i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Onanie. Kameruńczyk nawet nie rzucił się do piłki.

Gospodarze mogli wyrównać w 31. minucie. Tadić nie potrafił jednak pokonać Paschalakisa z rzutu karnego podyktowanego za faul na Neresie.

Serb dostał szansę na poprawkę dziesięć minut później, gdy Ajax dostał jedenastkę za zagranie ręką Biseswara. Tym razem postanowił uderzyć w środek, czym zmylił bramkarza PAOK.

Ajax awans do kolejnej rundy przypieczętował w końcówce. W 79. minucie gola po rzucie rożnym strzelił Tagliafico.

Po czterech minutach było 3:1. Gospodarze otrzymali trzeci rzut karny. Znów do piłki podszedł Tadić i pewnie skierował piłkę do bramki.

PAOK walczył do samego końca. Strzelił nawet gola w doliczonym czasie gry - do bramki drugi raz trafił Biseswar - ale zabrakło mu czasu na przechylenie szali na swoją korzyść. Do kolejnej rundy premiowałby go remis 3:3.

W zespole gości na boisku pojawił się Karol Świderski. Młodzieżowy reprezentant Polski w 63. minucie wszedł za Pelkasa.

Rywalem Ajaksu w czwartej rundzie eliminacji będzie APOEL Nikozja.

32'
43'
79'
85'
32'
90'
3'

14 sie 2019 | 07:50
Ogólnie fajny meczyk , Ajax się ślizgnął szczęśliwie - widać jednak braki de Jonga i de Ligta
+10
Ogólnie fajny meczyk , Ajax się ślizgnął trochę szczęśliwie - widać jednak było brak de Jonga i de Ligta
14 sie 2019 | 07:30
+21
To w ogóle jest kpina, że Ajax, który wygrał ligę holenderską i był w półfinale poprzedniej edycji LM musi przechodzić eliminacje i to dwie rundy, a jakiś Salzburg ma automatycznie zapewnioną fazę grupową.
14 sie 2019 | 12:20
-1
Głupie to, ale Ajax i tak awansuje do fazy grupowej, nie da się UEFA.
14 sie 2019 | 06:46
-8
Chciałbym powiedzieć , ze tylko polskie kluby z "ekstraszmaty" się rozsprzedają, a inne już nie... czekaj, czekaj, co z tym Ajaxem się porobiło..... nie no w tym roku Ajax na bank wygra LM
14 sie 2019 | 08:41
+6
I co się głupio dziwisz takie prawo rynku. Zresztą Ajax żyje z transferów tak jak Porto czy wiele innych mniej znanych klubów. Ale tylko te dwa zarobiły mnóstwo kasy dzięki swojej polityce mimo to cały czas świetnie prosperują na rynku krajowym jak i od czasu do czasu błysną w europie. Ciężko jest odmówić młodemu piłkarzowi jak zgłaszają się po niego wielkie marki z workiem kasy a i kluby maja coraz mnie do gadania( nad czym bardzo ubolewam) bo jak się uprze to zacznie swoje strajki i wymuszanie transferów. Winni tu są przede wszystkim agenci piłkarscy którzy dla własnych zysków patrzą tylko na mamone z prowizji zamiast na rozwój zawodnika.
14 sie 2019 | 12:39