Szalony mecz Bayernu! Pięć goli, pogoń rywali i VAR rozgrzany do czerwoności [WIDEO]

Screen Twitter
Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 3:2 (3:2). Sobotnie spotkanie w Bundeslidze obfitowało w mnóstwo emocji.
Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem spotkania z Herthą Berlin. Nic więc dziwnego, że goście już od pierwszych chwil przystąpili do ataku.
Już w 12. minucie wynik otworzył Musiala. Reprezentant Niemiec wykorzystał podanie od Mane i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
W kolejnych minutach "Die Roten" cierpliwie przygotowywali grunt pod kolejne trafienia, co miało swój pozytywny finał. W 37. i 38. minucie błysnął Choupo-Moting, który w krótkim odstępie czasu popisał się dubletem.
Wydawało się wówczas, że goście mają mecz pod kontrolą. Było to jednak złudne wrażenie, bo w 40. minucie Hertha w końcu się obudziła i gola kontaktowego strzelił Lukebakio.
Co więcej, przed przerwą gospodarze zdołali zniwelować przewagę Bayernu do zaledwie jednego trafienia. Wszystko za sprawą wykorzystanego rzutu karnego, który został podyktowany po analizie VAR.
W drugiej połowie działo się nieco mniej, lecz kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Sędziowie VAR nie mogli zaś pozwolić sobie na chwilę drzemki, bo już w 57. minucie trzeba było analizować gola dla Bayernu.
Ostatecznie trafienie Choupo-Motinga nie zostało uznane z powodu spalonego.
W kolejnych minutach dominowała niedokładność, która przełożyła się na skąpą liczbę sytuacji bramkowych. Taki scenariusz sprzyjał Bayernowi, który wygrał 3:2 (3:2) i wskoczył na pierwsze miejsce tabeli Bundesligi.
Hubert Kowalczyk05 Nov 2022 · 17:27