Szalony mecz Iranu z Walią! Ostry atak w głowę, czerwona kartka, VAR i dwa gole w samej końcówce [WIDEO]

To było jedno z najbardziej emocjonujących starć na tegorocznych mistrzostwach świata. Iran ostatecznie pokonał Walię 2:0 (0:0), zdobywając dwie bramki w samej końcówce.
Obszerną relację z tego spotkania znajdziecie TUTAJ.
Już w 12. minucie Walijczycy mogli objąć prowadzenie. Wówczas jednak Moore uderzył prosto w irańskiego bramkarza, który zdołał interweniować po strzale z bliskiej odległości.
Drużyna z Bliskiego Wschodu odpowiedziała już w 16. minucie. Wydawało się, że w sposób znacznie bardziej skuteczny, bowiem Gholizadeh zdołał wpakować piłkę do siatki po koronkowym rozegraniu piłki.
Na drodze do celebracji trafienia stanął jednak VAR. W konsekwencji analizy wideo gol został anulowany z powodu wyraźnego spalonego.
W pierwszej połowie przed niezłą sytuacją stanął jeszcze Azmoun. Napastnik uderzył głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, lecz piłka znacznie minęła bramkę.
Po zmianie stron Irańczycy rozpoczęli znacznie bardziej agresywny napór. W 52. minucie tylko cud uratował Walijczyków, gdyż ich rywale dwukrotnie obili słupek w jednej akcji (więcej TUTAJ).
Niepowodzenie to nie wpłynęło deprymująco na Irańczyków, którzy nadal napierali. W 72. minucie Heenessey świetnie odbił strzał Ezatolahiego, zaś po drugiej stronie Hosseini odpowiedział równie spektakularną interwencją po próbie Daviesa.
Na wynik spotkania mogło jeszcze wpłynąć wydarzenie z końcówki podstawowego czasu gry. W 86. minucie z boiska wyleciał bramkarz Walii, który nierozważnym wyjściem i wysoko uniesioną nogą "skasował" reprezentanta Iranu.
Ostatecznie drużyna z Bliskiego Wschodu dopięła swego. W 98. minucie genialnym uderzeniem z dystansu popisał się Cheshimi, który otworzył wynik. Jakby jednak tego było mało, Irańczycy podwyższyli na 2:0, bowiem w 101. minucie skuteczną kontrę sfinalizował Rezaeian.
Hubert Kowalczyk25 Nov 2022 · 13:03