Szalony mecz w Księstwie! Monaco odpada z wyścigu o tytuł, Lyon wraca do gry o LM po golu 17-latka [WIDEO]

AS Monaco przegrało 2:3 z Olympiquiem Lyon w wieczornym meczu Ligue 1. Zwycięskiego gola zdobył w 89. minucie spotkania 17-letni Rayan Cherki.
W rywalizacji trzeciej z czwartą drużyną w tabeli francuskiej ekstraklasy do przerwy prowadziło Monaco. W 25. minucie gry trójkową akcję z udziałem Caio Henrique oraz Wissama Ben Yeddera wykończył Kevin Volland.
Druga połowa meczu należała jednak do gości z Lyonu. Najpierw, po indywidualnej akcji i z pomocą rykoszetu, do wyrównania doprowadził Memphis Depay.
Na początku ostatniego kwadransa spotkania, mimo że Lyon grał już wtedy od kilku minut w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Maxence’a Caquereta, dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Depaya zamienił na drugie trafienie dla podopiecznych Rudiego Garcii były środkowy obrońca Wisły Kraków - Marcelo.
Monaco, które straciło w tym meczu swoje pierwsze gole od blisko dwóch miesięcy, wróciło do gry o komplet punktów w 86. minucie, kiedy rzut karny dla ekipy Niko Kovaca z wielkim spokojem wykorzystał Ben Yedder.
Ostatnie słowo powiedzieli jednak ponownie goście. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry losy spotkania rozstrzygnął wprowadzony na boisko zaledwie chwilę wcześniej Rayan Cherki.
Dzięki odniesionej w dramatycznych okolicznościach wygranej Olympique Lyon ma już tylko punkt straty do Monaco w rywalizacji o start w eliminacjach do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.
Drużyna z Księstwa praktycznie straciła tymczasem szanse na zdobycie mistrzostwa kraju, który prawdopodobnie powędruje teraz do Lille lub Paris Saint-Germain.
Wojciech_Falenta 02 May 2021 · 23:01