Szczęśliwy remis Słowaków w próbie generalnej przed EURO 2020. Dwa razy ratował ich słupek

Screen z TV
Reprezentacja Słowacji zremisowała 0:0 z Austrią w ostatnim sparingu przed EURO 2020. Obie drużyny miały klarowne sytuacje do zdobycia gola, ale pierwsze skrzypce grali bramkarze. Naszych grupowych rywali dwa razy uratował także słupek.
Właśnie ze Słowakami zmierzymy się w pierwszym meczu na EURO 2020. To spotkanie zaplanowano już na 14 czerwca. Dziś naszych grupowych rywali czekał ostatni sparing - z reprezentacją Austrii.
W Wiedniu gospodarze byli przez długi czas stroną dominującą. Nie przekładało się to jednak zbytnio na klarowne sytuacje podbramkowe. Słowacy mieli za to szansę po strzale Roberta Maka, ale dobrze interweniował Daniel Bachmann.
Groźnie pod bramką gości zrobiło się dopiero w 34. minucie. Christoph Baumgartner nie zdołał jednak pokonać Dubravki. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.
To nie zmieniło się w drugiej połowie, choć w tej części meczu działo się zdecydowanie więcej. Najpierw zagotowało się pod bramką Austriaków, gdy golkiper gospodarzy obronił strzał Lukasa Haraslina, a dobijający Ondrej Duda trafił w swojego kolegę z kadry.
Po drugiej stronie boiska było jednak zdecydowanie groźniej. Dwukrotnie Słowaków ratował słupek. Tak było po strzałach Grillitscha (wtedy piłkę na obramowanie zbił Dubravka) oraz Arnautovicia.
Ten ostatni miał jeszcze w końcówce dwie świetne sytuacje na gola, ale zabrakło mu skuteczności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Ten mecz pokazał jednak, że reprezentację Polski z pewnością stać na to, by EURO 2020 rozpocząć od zwycięstwa.
Maciej Pietrasik06 Jun 2021 · 19:22