Szczęsny broni rzut karny, a Ronaldo strzela! Juventus wygrał na San Siro [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
AC Milan przegrał z Juventusem 0:2 na San Siro w dwunastej kolejce Serie A. Wojciech Szczęsny popisał się świetną interwencją przy rzucie karnym.
W 41 minucie meczu sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Gonzalo Higuain. Argentyński napastnik uderzył płasko i mocno, ale nasz golkiper zdołał sparować piłkę na słupek.
Juventus wyszedł na prowadzenie w ósmej minucie. Mandżukić pokonał Donnarummę strzałem głową.
W 81 minucie na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dobił piłkę z bliska po uderzeniu Cancelo.
Chwilę później z boiska wyleciał Higuain, który w ciągu minuty otrzymał dwie żółte kartki. Najpierw sfaulował Benatię, a potem wyładował złość na arbitrze, który nie zawahał się wyrzucić go na trybuny.
Podopieczni Gennaro Gattuso mają na koncie 21 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli Serie A. "Stara Dama" uzbierała dotąd 34 "oczka" i cały czas plasuje się na pozycji lidera rozgrywek.