Szef La Liga wydał werdykt ws. finansów FC Barcelony. Dobra wiadomość dla Roberta Lewandowskiego

Szef La Liga wydał werdykt ws. finansów FC Barcelony. Dobra wiadomość dla Roberta Lewandowskiego
SubiGol1986, wikicommons
Autor: Marcin Karbowski 23 cze 2022 | 17:27
Javier Tebas wypowiedział się na temat planów transferowych FC Barcelony. Jego zdaniem klub ma szanse na pozyskanie Roberta Lewandowskiego.
FC Barcelona planuje gruntowną przebudowę drużyny. Długo za przeszkodę do jej dokonania uznawano kruche finanse katalońskiego klubu. Powoli jednak sytuacja zaczyna się zmieniać.
Dalsza część tekstu pod wideo
W zeszłym tygodniu socios zgodzili się na sprzedaż części aktywów Barcelony. Klub ma zbyć m.in. udziały w Barca Licensing & Merchandising.
Zdaniem Javieta Tebasa, szefa La Liga, planowane działania umożliwią katalońskiemu gigantowi aktywność na rynku transferowym.
- Jeśli Barcelona uruchomi dźwignie finansowe, to będzie mogła podpisać kontrakty z Lewandowskim, Bernardo Silvą i kilkoma innymi piłkarzami - ocenił Tebas.
Szef La Liga zaprezentował więc odmienne zdanie do wygłaszanego w ostatnich miesiącach. Jeszcze pod koniec maja mówił, że Barcelona musi sprzedać kilku zawodników zanim spróbuje sprowadzić Lewandowskiego.
Nie wiadomo zresztą, czy to się uda. Przeszkodą nie muszą być finanse, a wola Bayernu. Na razie mistrzowie Niemiec zarzekają się, że nie zgodzą się na transfer 33-latka.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: sport.es