Sześć bramek w spotkaniu EA Guingamp z Olympique Lyon

charnsitr / shutterstock.com
EA Guingamp przegrał u siebie z Olympique Lyon 2:4 w pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki francuskiej Ligue 1. Po dwie bramki dla swoich drużyn strzelili Marcus Thuram oraz Memphis Depay.
Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzili gospodarze. Z lewej strony dośrodkował Pedro Rebocho. Skuteczny strzał głową oddał Marcus Thuram. Po przerwie do roboty wzięli się goście. Do remisu doprowadził Houssem Aouar.
Następnie w przeciągu pięciu minut dwie bramki zdobył Memphis Depay. Miejscowi złapali kontakt po bramce z rzutu karnego Thurama. Zwycięstwo "OL" przypieczętował w końcówce Maxwel Cornet.
Po tej porażce podopieczni Vincenta Rautureau zamykają tabelę ze zdobytymi siedmioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Stade Reims.
Natomiast zespół prowadzony przez Bruno Genesio plasuje się na czwartej pozycji z 24 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie AS Saint-Etienne.