Sześć goli i wygrana West Ham United. Grał Fabiański

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
West Ham United wygrał u siebie z Burnley FC 4:2 w sobotnim meczu 13. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli Felipe Anderson. W bramce "Młotów" zagrał Łukasz Fabiański.
Już w 10. minucie fatalny błąd popełnił James Tarkowski. Obrońcy gości piłkę odebrał Marko Arnautović i po chwili Austriak pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale tuż przed przerwą wyrównali przyjezdni, wykorzystując swoją pierwszą okazję. Johann Gudmundsson wykorzystał prostopadle zagraną piłkę i mając przed sobą tylko Fabiańskiego uderzył skutecznie tuż obok Polaka.
Po przerwie nadal przeważała drużyna ze stolicy Anglii. W 68. minucie Anderson wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Joe Harta. Piłkarze z Turf Moor byli w ofensywie zabójczo skuteczni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 2:2 głową trafił Chris Wood.
W 84. minucie West Ham zdobył trzecią bramkę. Dublet skompletował Anderson, po którego strzale z pola karnego mieliśmy rykoszet całkowicie mylący golkipera przyjezdnych. Po chwili Fabiańskiego uratowała jeszcze poprzeczka po kolejnej "główce" Wooda. W doliczonym czasie gry zwycięstwo "Młotów" przypieczętował Javier Hernandez.
Po tej wygranej podopieczni Manuela Pellegriniego zajmują 13. miejsce w tabeli ze zdobytymi 11 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Huddersfield Town.
Natomiast "The Clarets" plasują się na 15. pozycji z ośmioma "oczkami" na koncie. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Leicester City.
*****

Wyniki pozostałych sobotnich meczów 11. kolejki Premier League rozegranych o godzinie 16:
Cardiff City - Leicester City 0:1 (0:1)

Bramka: Gray 55.
Everton FC - Brighton & Hove Albion 3:1 (1:1)

Bramki: Richarlison 26, 77, Coleman 50 - Dunk 33.
Newcastle United - Watford FC 1:0 (0:0)

Bramka: Perez 65.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 18:08