Szokująca oferta kupna Śląska Wrocław?! Według lokalnych mediów klub może trafić w ręce Arabii Saudyjskiej

Szokująca oferta kupna Śląska Wrocław?! Według lokalnych mediów klub może trafić w ręce Arabii Saudyjskiej
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 25 maj 2022 | 21:53
Śląsk Wrocław może niedługo zostać przejęty przez nowy fundusz inwestycyjny. Piotr Janas z "Gazety Wrocławskiej" informuje, że potencjalnym nowym właścicielem polskiego klubu jest spółka, która przejęła... Newcastle United.
25 maja Śląsk Wrocław podjął dość niespodziewaną decyzję o zakończeniu dotychczasowej współpracy z Piotrem Tworkiem. Szkoleniowiec utrzymał zespół w Ekstraklasie, lecz podczas swojej kadencji nie wypracował stylu, który zadowalał włodarzy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie jest to koniec zmian, o których spekuluje się w kontekście tego polskiego klubu. Piotr Janas z "Gazety Wrocławskiej" twierdzi bowiem, że kupnem Śląska jest zainteresowany ten sam fundusz, który w ostatnich miesiącach 2021 roku doprowadził do przejęcia... Newcastle United.
- Może się wysprzęglam teraz niepotrzebnie, ale obił mi się o uszy temat potencjalnej sprzedaży Śląska inwestorom z Bliskiego Wschodu. Chodzi o fundusz, który kupił Newcastle. Nawet jeśli to prawda, to wybitnie strzeżona, bo w mieście nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć - napisał dziennikarz na Twitterze.
Według doniesień Janasa to nie pierwszy raz, gdy możni z Arabii Saudyjskiej interesują się klubem z Ekstraklasy. Jeszcze kilka miesięcy temu rozważano zainwestowanie w Legię Warszawa.
Ewentualne przejęcie, chociaż na ten moment brzmi dość niewiarygodnie, uczyniłoby z wrocławian najbogatszą drużynę w Polsce, przynajmniej pod kontem majątku właścicieli. Szacunkowa wartość funduszu Arabii Saudyjskiej jest znacznie wyższa niż dorobek włodarzy Manchesteru City czy PSG.
Na ten moment większościowym udziałowcem "Wojskowych" jest miasto Wrocław.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Piotr Janas