Szokujące sceny w trenerskim debiucie Peszki. Tak Wieczysta Kraków "zakładała pressing" [WIDEO]

Szokujące sceny w trenerskim debiucie Peszki. Tak Wieczysta Kraków "zakładała pressing" [WIDEO]
Źródło: Twitter / @a_delimat
Autor:Michał Boncler25 Wrz 2023 | 15:00
Wieczysta Kraków wygrała z KSZO w debiutanckim spotkaniu Sławomira Peszki w roli trenera drużyny. Założenia taktyczne obu zespołów na to spotkanie były jednak niezwykle nietypowe.
W ubiegły poniedziałek Sławomir Peszko został szkoleniowcem Wieczystej Kraków. Objął drużynę po zwolnieniu Macieja Musiała, jednak ma ją prowadzić jedynie tymczasowo.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z kolei w piątek zespół z Krakowa rozgrywał pierwsze spotkanie pod wodzą byłego reprezentanta Polski. Podopieczni Peszki odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 1:0 po golu Denysa Faworowa z rzutu karnego.
Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotowała jednak bardzo nietypową taktykę na mecz. Piłkarze gospodarzy przetrzymywali piłkę w oczekiwaniu na dobiegnięcie do niej gości.
Nic takiego się jednak nie działo. Zawodnicy Wieczystej nie byli zainteresowani futbolówką, przez co Oskar Klon, bramkarz KSZO, znalazł się w gronie najdłużej utrzymujących się przy piłce graczy.
Jak informuje Adam Delimat z "Łączy nas piłka" i "Viaplay", do takiej sytuacji doszło kilkukrotnie. Jest to tym bardziej zaskakujące, że za każdym razem wynik wynosił... 0:0.
Po dziewięciu kolejkach Wieczysta Kraków zajmuje drugą pozycję w czwartej grupie III ligi, mając tyle samo punktów co lider, Avia Świdnik. Z kolei klub z Ostrowca Świętokrzyskiego znajduje się na siódmej lokacie.
Źródło: Twitter

Dyskusja 0