Szósta porażka Sampdorii w lidze, wygrana zespołu Mariusza Stępińskiego

El passs, wikipedia
Hellas Werona wygrał u siebie z Sampdorią Genua 2:0 (1:0) w drugim sobotnim spotkaniu siódmej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w podstawowym składzie beniaminka wystąpił Mariusz Stępiński, natomiast wśród gości grał od początku Bartosz Bereszyński, którego zastąpił trzynaście minut przed końcem Manolo Gabbiadini.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewięciu minutach gry strzałem głową Albańczyk Marash Kumbulla. Dziewięć minut przed końcem podwyższył Nicola Murru, który skierował niefortunnie głową piłkę do własnej bramki po uderzeniu z rzutu wolnego Portugalczyka Miguela Veloso, który miał udział także przy pierwszym trafieniu.
"Gialloblu" po drugim zwycięstwie w sezonie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Ekipa z Ligurii doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i nadal zamyka klasyfikację.