Szymon Żurkowski z golem w Serie B! Piękny strzał Polaka [WIDEO]

Matteo Ciambelli / Press Focus
Przypomniał o sobie Szymon Żurkowski. Polski pomocnik strzelił gola dla Empoli w meczu z Virtusem Entella (2:4).
Żurkowski sezon rozpoczął w barwach Fiorentiny, w której zdołał zaliczyć zaledwie dwa epizody w Serie A. W trakcie zimowego okna transferowego został wypożyczony do drugoligowego Empoli.
W nowym klubie zaczął grać dopiero po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przeciwko Virtusowi zaliczył dopiero siódmy mecz i pierwszy raz trafił do siatki.
Gol był przedniej urody. Żurkowski po wymianie podań z kolegą z drużyny technicznie przymierzył z osiemnastu metrów. Bramkarz rywali nie sięgnął do piłki.
Empoli po trafieniu Polaka prowadziło 2:0 - już w trzeciej minucie rzut karny na gola zamienił Mancuso. Gospodarze, który kończyli mecz w dziewiątkę, nie dowieźli jednak korzystnego wyniku. Tuż przed przerwą i na początku drugiej połowy gole strzelił Dezi, a w końcówce trafiali Mancosu i Schenetti.
Żurkowski na boisku przebywał do 64. minuty. Zastąpił go Stulac.
Empoli zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Serie B. Ma jeszcze szanse zakwalifikować się do baraży o awans do Serie A.
Marcin Karbowski17 Jul 2020 · 22:55