Szymon Żurkowski znów trafił w Serie A! Polak dał prowadzenie Empoli [WIDEO]

Screen z TV
Szymon Żurkowski w ostatnich tygodniach bardzo dobrze spisywał się w barwach Empoli. W niedzielne popołudnie Polak znów trafił do siatki, tym razem otwierając rezultat spotkania z Venezią. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.
24-latek zaczynał ten sezon jako rezerwowy, ale z biegiem czasu wywalczył sobie miejsce w składzie beniaminka. Za zaufanie niejednokrotnie odwdzięczał się już udziałem przy akcjach bramkowych.
W niedzielne popołudnie w Serie A doszło do spotkania dwóch nowych drużyn w elicie - zespół Żurkowskiego mierzył się na wyjeździe z Venezią. To goście od początku mieli inicjatywę.
W 26. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Akcja zawiązała się lewą stroną boiska, gdzie rywalom urwał się Filippo Bandinelli i dośrodkował w pole karne.
Na długim słupku znalazł się natomiast właśnie Żurkowski. Polak nie przyjmował piłki, tylko od razu uderzył, pewnym strzałem umieszczając futbolówkę w siatce.
Dla 24-latka było to już czwarte trafienie w tym sezonie Serie A. Niedawno zdobył bramkę w meczu z Lazio Rzym, wcześniej pokonywał bramkarzy Sassuolo i Genoi. Na koncie ma też dwie asysty.
Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. W całym spotkaniu padł remis 1:1. W 74. minucie do wyrównania doprowadził Okereke, a asystę zaliczył debiutujący w barwach nowej drużyny Nani.
Maciej Pietrasik16 Jan 2022 · 15:44