Tak gracze Bayernu Monachium dowiedzieli się, że wygrali ligę. Niesamowite sceny po ostatnim gwizdku [ZDJĘCIA]

Tak gracze Bayernu dowiedzieli się, że wygrali ligę. Niesamowite sceny po ostatnim gwizdku [ZDJĘCIA]
Bayern Monachium po szalonej końcówce sezonu wygrał ligę niemiecką. Bawarczycy dowiedzieli się o tym sukcesie po ostatnim gwizdku swojego meczu.
Przed 34. kolejką Bayern zajmował drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Borussii Dortmund. Ekipa BVB pokazała się jednak z dramatycznej strony w spotkaniu z Mainz.
Podopieczni Edina Terzicia do przerwy przegrywali 0:2. Dopiero w drugiej połowie bramkę kontaktową zdobył Raphael Guerreiro. W pewnym momencie Borussia nawet przy porażce mogła jednak zostać mistrzem. W 81. minucie FC Koeln doprowadziło bowiem do remisu z Bayernem Monachium.
W 89. minucie Jamal Musiala strzelił gola na wagę zwycięstwa. Nawet po ostatnim gwizdku Bawarczycy nie mogli być jednak pewni zdobycia tytułu.
W doliczonym czasie spotkania BVB - Koeln do siatki trafił Niklas Suele. Gdyby ekipa z Dortmundu zdobyła jeszcze jedną bramkę, wygrałaby ligę. Ta sztuka nie udała się jednak Borussii, co piłkarze Bayernu śledzili na telefonie Thomasa Muellera. Napastnik od razu po zejściu z murawy złapał za smartfona, aby zobaczyć wynik bezpośrednich rywali.
Bayern po raz 11. z rzędu wygrał Bundesligę. Borussia po raz ostatni świętowała tytuł w sezonie 2011/12 jeszcze za kadencji Juergena Kloppa.
Adam Kłos27 May 2023 · 18:04