Tak sędziowie widzieli walkę Jana Błachowicza. UFC ujawniło karty punktowe

Jan Błachowicz wygrał przed czasem walkę z Aleksandarem Rakiciem podczas gali UFC Las Vegas. Wiemy, jak do momentu przerwania pojedynku punktowali sędziowie.
Walka Błachowicza z Rakiciem zakończyła się w trzeciej rundzie. Polak został ogłoszony zwycięzcą po tym, jak Austriak doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować pojedynku.
Do tego momentu walka była wyrównana. Wszystko o jej przebiegu mówią karty punktowe, które ujawniło UFC.
Trójka sędziów była zgoda w swoich ocenach. W pierwszej rundzie wszyscy punktowali zwycięstwo Błachowicza w stosunku 10-9. Drugą rundę w takim samym stosunku wygrał Rakić. Do momentu przerwania walki było 19:19.
Błachowicz swoje zwycięstwo przyjął z wielką klasą. O tym, co mówił po zakończeniu walki, piszemy TUTAJ.
Polak najpewniej zapewnił sobie możliwość walki o pas wagi półciężkiej. Jego rywala powinien wyłonić pojedynek Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką.
Marcin Karbowski15 May 2022 · 08:45
Źródło: twitter