Tarcza Wspólnoty nie dla Manchesteru City! Fatalny błąd obrońcy na wagę porażki z Leicester [WIDEO]

Manchester City stracił szanse na pierwsze trofeum w nowym sezonie. Drużyna Pepa Guardioli w meczu o Tarczę Wspólnoty przegrała z Leicester City 0:1.
Już w 7. minucie klasę pokazał Schmeichel. Duńczyk świetnie obronił strzał Guendogana z rzutu wolnego.
Potem zaatakowało Leicester, które w krótkim czasie stworzyło sobie kilka niezłych okazji. Dwa razy próbował Vardy, raz - Tielemans. Za każdym razem bronił Steffen.
Najbliżej gola "Lisy" były tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Wtedy zabrakło im centymetrów do gola - po strzale Vardy'ego i interwencji Steffena piłka odbiła się od słupka.
Manchester City świetną okazję miał w 59. minucie. Mahrez niemal od połowy boiska biegł na bramkę Schmeichela, ale w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.
W 65. minucie na boisku pojawił się Grealish, ale nie dał zwycięstwa swojej nowej drużynie. W końcówce gola strzeliło za to Leicester.
Fatalny błąd popełnił Ake, który stracił piłkę na rzecz Iheanacho i sfaulował go w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki był sam poszkodowany. Mistrzowie Anglii nie potrafili już odpowiedzieć na to trafienie.
Marcin Karbowski07 Aug 2021 · 20:08