Tenis. Iga Świątek idzie jak burza. Kolejne zwycięstwo polskiej tenisistki w turnieju Rolanda Garrosa

Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Iga Świątek pokonała Su-Wei Hsieh z Tajwanu w meczu II rundy turnieju Rolanda Garrosa. Polka odprawiła rywalkę w dwóch setach.
W poniedziałek Iga Świątek w znakomitym stylu rozpoczęła rywalizację na kortach Rolanda Garrosa, gromiąc Marketę Vondrousovą. W tym pojedynku straciła zaledwie trzy gemy.
Dziś Polka potwierdziła swoją wysoką dyspozycję. W meczu II rundy turnieju nie dała szans Su-Wei Hsieh z Tajwanu. 19-latka potrzebowała 68 minut, by pokonać rywalkę.
Świątek w pierwszym secie dominowała na korcie. Od razu wygrała gema przy swoim serwisie, by po chwili przełamać rywalkę. Hsieh zdołała odpowiedzieć tym samym, ale później oddała inicjatywę. Swiątek grała pewnie i skutecznie, bezlitośnie punktując Tajwankę. Wygrała cztery kolejne gemy, pokazując znakomity tenis. W efekcie po 25 minutach pierwszy set padł łupem Polki.
Druga partia rozpoczęła się od wygranego gemu serwisowego przez Hsieh. Tajwańska tenisistka poszła za ciosem i zdołała przełamać Świątek. Polka nie mogła złapać odpowiedniego rytmu i rywalka w pewnym momencie prowadziła już 4:1. Wtedy jednak 19-latka z Warszawy wróciła do tego, co prezentowała w pierwszym secie. Wygrała gema przy własnym podaniu, po czym przełamała rywalkę. Szybko odrobiła straty, ostatecznie zwyciężając 6:4.
W III rundzie turnieju Świątek zagra z Eugenie Bouchard.
Su-Wei Hsieh - Iga Świątek 1:6, 4:6
Daniel Makarewicz30 Sep 2020 · 15:40