Tenis. Iga Świątek odpadła z US Open. Polka zatrzymała się na drugiej rundzie

Iga Świątek odpadła z US Open. Polka zatrzymała się na drugiej rundzie
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Iga Świątek odpadła z US Open. Polska tenisistka przegrała w II rundzie z Anastasiją Sevastovą 6:3, 1:6, 3:6.
Świątek w I rundzie zdeklasowała Ivanę Jorovię z Serbii, której w całym meczu oddała tylko jednego gema. Kolejna przeszkoda była znacznie trudniejsza, bo Polka mierzyła się z dwunastą rakietą świata.
18-latka nie przestraszyła się bardziej doświadczonej rywalki. Na początku spotkania obie zawodniczki grały gem za gem. Kluczowa dla losów całego seta okazała się szósta odsłona, w której Świątek przełamała rywalkę na 4:2. Do zwycięstwa w pierwszej partii doprowadziła broniąc podania w swoich gemach serwisowych.
Pierwsza partia zaostrzyła apetyty polskich kibiców, ale od tego momentu lepsza była już Sevastova. Łotyszka przełamała Świątek już w czwartym gemie, a później kontrolowała wydarzenia na korcie. Polka w drugiej części gry ugrała tylko jednego gema.
Na początku trzeciego seta obie zawodniczki przełamały się po razie. Od stanu 3:3 inicjatywa należała już do Sevastovej. Świątek jeszcze w siódmej odsłonie obroniła cztery break pointy, ale na więcej nie było już jej stać.
Iga Świątek - Anastasija Sevastova 6:3, 1:6, 3:6
Kamil Kaczmarek29 Aug 2019 · 19:45
Źródło: interia.pl